Przebudowa ronda Mączna-Walecznych. Zmiany na linii 79.

opublikowano: · informacja archiwalna

Ta informacja dotyczy linii:

Przed nami ostatnie prace związane z branżą wodociągową, a następnie część drogowa i będzie można mówić o finale robót związanych z przebudową ronda Mączna – Walecznych. W związku z kolejnym etapem robót na zmiany muszą się przygotować pasażerowie linii 79.

Najbliższe dni będą decydujące dla zachowania kolejnego już terminu zakończenia prac, który zgodnie z aneksem przypada na 9 kwietnia. Zanim jednak prowadzone będą prace wykończeniowe i porządkowe musi być wykonane przyłącze sieci wodociągowej w ul. Pszennej. Nie można tego robić utrzymując jednocześnie ruch komunikacji miejskiej dlatego w dniach 24 i 25 marca linia 79 nie będzie wykonywać kursów do i z Osiedla Słonecznego. Od przystanku Zdroje Dworzec wszystkie kursy będą skierowane do pętli Turkusowa.  Linia 65 będzie kursowała bez zmian.

W zakresie części drogowej tego zadania zakończono roboty związane z ułożeniem krawężników i większość prac brukarskich na rondzie. Ponadto gotowe są warstwy konstrukcyjne i obramowania wyspy dzielącej w ul. Walecznych, a także w ul. Mącznej, zakończono chodnik w ul. Walecznych, a także zatokę autobusową w ul. Mącznej.

Przed nami, poza wpięciem się do sieci, roboty bitumiczne.

Przypominamy, że opóźnienie spowodowane jest przez liczne kolizje z różnymi sieciami. Miedzy innymi istniejąca sieć gazowa nie przebiegała na takich głębokościach, jak zostało to naniesione na mapach do celów projektowych. W związku z tym część elementów projektu wymagała uzgodnień, korekty, a to z kolei, czasu. Przesunięcie w harmonogramie spowodowało natomiast wejście w okres zimowy, w trakcie którego część prac nie mogła zostać wykonana zgodnie z reżimem technologicznym.

Przebudowa ma za zadanie wprowadzenie na stałe ronda, a co za tym idzie poprawę bezpieczeństwa i swobody włączania się do ruchu, a także podwyższenie przepustowości dla relacji podporządkowanych wlotu ulicy Mącznej. Ważne jest także uspokojenie i poprawa bezpieczeństwa ruchu w ciągu ulic Walecznych — Pszenna.

Zakres prac to:

  • przebudowa jezdni,
  • przebudowa chodników,
  • przebudowa kolidującego uzbrojenia,
  • wprowadzenie stałej organizacji ruchu,
  • wykonanie elementów małej architektury i zieleni,
  • przebudowa sieci wodociągowej,
  • bezwykopowa renowacja sieci kanalizacji sanitarnej,
  • przebudowa sieci kanalizacji deszczowej,
  • budowa sieci ciepłowniczej wraz z kanalizacją teletechniczną.


Zadanie realizowane jest wspólnie przez 4 zamawiających: ZWiK, ZDiTM, WGK, SEC. Wykonawcą jest firma Ben-Bruk Sp. z o.o.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Koniec sezonu 2023/24 w Kanie

Teatr Kana zaprasza na wyjątkowe wydarzenia zamykające sezon 2023/2024.

II zwyczajna sesja Rady Miasta Szczecin

Przed nami II zwyczajna sesja Rady Miasta Szczecin. Początek obrad, które tradycyjnie już będzie można śledzić za pomocą Internetu, zaplanowano na godzinę 10.00.

Więcej zabawy na Majowym

Pełen atrakcji plac zabaw i wygodne hamaki już czekają na młodszych i starszych mieszkańców Prawobrzeża. Zakład Usług Komunalnych zakończył pierwszy etap rozbudowy Parku Majowe.