Ważne zmiany w rozkładach jazdy

opublikowano: · informacja archiwalna

W związku ze zbliżającymi się wakacjami i okresem urlopowym, wprowadzone zostają zmiany w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej. Przypominamy także o zmianach w komunikacji tramwajowej i informujemy, że w najbliższych dniach, po zakończeniu prac drogowych, nastąpią korekty na liniach autobusowych w rejonie placu Rodła.

KOMUNIKACJA AUTOBUSOWA:

Od 27.06 do 31.08.2022 r.:

1.    Na linii 61 w dni powszednie wprowadzony zostanie letni rozkład jazdy bez zmiany częstotliwości kursowania.

2.    Na linii 65 nie będą wykonywane kursy na skróconej trasie Turkusowa – Osiedle Bukowe (częstotliwość na całej trasie będzie wynosiła 20 minut).

3.    Na linii 66 w dni powszednie wprowadzony zostanie letni rozkład jazdy z wszystkimi kursami wykonywanymi do pętli „Podjuchy Dworzec” (bez wydłużeń do pętli „Klucz”).

4.    Na linii 103 w dni powszednie wprowadzony zostanie letni rozkład jazdy (likwidacja podjazdów pod filię SP8 w Policach) bez zmiany częstotliwości kursowania.

5.    Kursowanie linii 98, 109, 110 i 908 zostanie zawieszone.

6.    Na liniach 111, 222, 223, 227 i 904 obowiązywać będzie rozkład jazdy dla okresu wolnego od nauki w szkołach.

7.    Na linii 86 w dni powszednie wprowadzony zostanie letni rozkład jazdy zakładający 15 minutową częstotliwość kursowania

Od 27.06 do 30.09.2022 r. linie 53 i 60 w dni powszednie kursować będą według letniego rozkładu jazdy z 15-minutową częstotliwością w godzinach szczytu, w pozostałych godzinach bez zmian.

Od 1.07  Linia 107 w dni powszednie kursować będzie według letniego rozkładu jazdy z 8-minutową częstotliwością w godzinach szczytu i 10-minutową w godzinach poszczytowych; w godzinach wieczornych, w soboty, niedziele i dni świąteczne bez zmian.

KOMUNIKACJA TRAMWAJOWA

   1.     Tramwaje linii 1 będą kursować na stałej trasie: Osiedle Zawadzkiego – al. Wojska Polskiego – pl. Szarych Szeregów – pl. Rodła – pl. Hołdu Pruskiego – Brama Portowa – Potulicka, bez zmian częstotliwości.

   2.     Tramwaje linii 2 będą kursować na częściowo zmienionej trasie: Plac Rodła (przystanek 11524) – al. Wyzwolenia (powrót przez pl. Hołdu Pruskiego) – Brama Portowa – Turkusowa, bez zmian częstotliwości.

   3.     Tramwaje linii 3 będą kursować na częściowo zmienionej trasie: Osiedle Zawadzkiego – ul. Arkońska – rondo Giedroycia – Dworzec Niebuszewo (tor wewnętrzny, przystanek 14722), bez zmian częstotliwości. Oprócz stałych przystanków, dodatkowo będą funkcjonować przystanki: Niemcewicza (14393) na ul. Kołłątaja za skrzyżowaniem z ul. Barbary w kierunku Dworca Niebuszewo oraz dotychczasowy przystanek początkowy Kołłątaja (12702) w kierunku Os. Zawadzkiego.

   4.     Tramwaje linii 5 będą kursować na stałej trasie: Krzekowo – pl. Rodła – Stocznia Szczecińska, bez zmian częstotliwości.

   5.     Tramwaje linii 6 będą kursować na częściowo zmienionej trasie: Gocław – ul. Jana z Kolna – ul. Wyszyńskiego – Brama Portowa – Plac Rodła (przystanek 11534) (powrót przez pl. Hołdu Pruskiego), bez zmian częstotliwości.

   6.     Tramwaje linii 7 w dni powszednie będą kursować wg zmienionego rozkładu jazdy z częstotliwością co 12 min.

   7.     Tramwaje linii 8 w dni powszednie będą kursować wg letniego rozkładu jazdy bez zmiany częstotliwości. Kursy wyjazdowe i zjazdowe do/z Gumieniec będą realizowane przez pl. Rodła.

   8.     Tramwaje linii 9 będą kursować wg zmienionych rozkładów jazdy, bez zmian częstotliwości.

   9.     Tramwaje linii 10 będą kursować na częściowo zmienionej trasie: Gumieńce – Brama Portowa – Plac Rodła (przystanek 11534) (powrót przez pl. Hołdu Pruskiego), tylko w dni powszednie w godzinach szczytu, z częstotliwością co 12–24 min.

10.     Tramwaje linii 11 będą kursować na stałej trasie: Ludowa – pl. Rodła – Pomorzany (peron środkowy), bez zmian częstotliwości.

11.     Tramwaje linii 12 będą kursować na częściowo zmienionej trasie: Plac Żołnierza Polskiego – pl. Hołdu Pruskiego (powrót przez al. Wyzwolenia) – pl. Rodła – al. Piastów – Pomorzany (peron wewnętrzny), z częstotliwością co 12 min w dni powszednie i soboty, w dni świąteczne co 20 min.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Finał The Tall Ships Races 2024 w Szczecinie. Program, organizacja ruchu, przepustki, komunikacja, parkingi

Już tylko dwa tygodnie dzielą nas od największej imprezy plenerowej w naszym mieście.

Kino na Leżakach na Osiedlu Majowym

W najbliższy czwartek Kino na Leżakach rozłoży się na Osiedlu Majowym na Prawobrzeżu. Wyemitowany zostanie tam biograficzny film „Harriet".

Performans Jenny Gräf Sheppard w TRAFO

W TRAFO Trafostacji Sztuki w Szczecinie trwa wystawa „Uwalnianie głośników” Jenny Gräf Sheppard. Zwieńczeniem pokazu będzie performans artystki, który odbędzie się 3 sierpnia (sobota) o 19:00.