Zmiany na placu Zwycięstwa

opublikowano: · informacja archiwalna

Informujemy, że w rejonie placu Zwycięstwa wprowadzone zostały zmiany dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej.

ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU

  • zamknięty zostanie skręt z placu Zwycięstwa w ul. Kopernika w związku z tym objazd drogi krajowej nr 10 w kierunku Lubieszyna zostanie wyznaczony przez ul. Krzywoustego, 26 Kwietnia i Derdowskiego.
  • wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Plac Zwycięstwa – Krzywoustego
  • wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Plac Zwycięstwa - św. Wojciecha
  • zlikwidowane zostanie przejście dla pieszych przez ul. Krzywoustego na wlocie do placu Zwycięstwa, zamiast tego wyznaczone zostanie tymczasowe przejście na wysokości wlotu al. Wojska Polskiego
  • wylot z placu Zwycięstwa w kierunku Krzywoustego zostanie ograniczony do jednego pasa ruchu
  • ruch tramwajów odbywać się będzie po jednym torze wahadłowo, rozjazdy nakładkowe zostaną zlokalizowane na ul. Krzywoustego pomiędzy Bogusława i Place Zwycięstwa i na wysokości przystanku tramwajowego "Brama Portowa" na placu Zwycięstwa
  • w związku z przesunięciem rozjazdu, wykonane zostaną tymczasowe perony tramwajowe w kierunku Turkusowej (linie 7 i 8) na wylocie w ul. Wyszyńskiego i dla linii 10 na wylocie w al. Niepodległości.
     

KOMUNIKACJA MIEJSKA

W związku z pracami torowymi na placu Zwycięstwa linia 9 w kierunku Potulickiej kursować będzie specjalnego rozkładu jazdy, objazdem przez ul. Jagiellońską – al. Piastów – ul. Piłsudskiego – al. Wyzwolenia – pl. Brama Portowa – ul. Potulicka. Ruch tramwajów odbywa się po jednym torze wahadłowo, rozjazdy nakładkowe są zlokalizowane na ul. Krzywoustego pomiędzy Bogusława i Place Zwycięstwa i na wysokości przystanku tramwajowego "Brama Portowa" na placu Zwycięstwa. W związku z przesunięciem rozjazdu, wykonane zostaną tymczasowe perony tramwajowe w kierunku Turkusowej (linie 7 i 8) na wylocie w ul. Wyszyńskiego i dla linii 10 na wylocie w al. Niepodległości.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Prace na ulicy Kredowej: zmiany w organizacji ruchu #2

Przebudowa ulic w ramach projektu związanego z modernizacją układu drogowego na północy Szczecina posuwa się do przodu. Od piątku 26 kwietnia w związku z pracami w rejonie ulicy Kredowej i Urlopowej nastąpią zmiany w organizacji ruchu.

Pracownik ZWiK i jego czworonożny przyjaciel zapobiegli tragedii

Pan Jarek wybrał się na spacer ze swoim psem. W okolicy dworca kolejowego w Płotach zwierzę zaczęło zachowywać się dziwnie i ciągnąć właściciela, by ten poszedł za nim.

Tak się zwiedza Szczecin

W nadchodzącym sezonie turystycznym zwiedzanie Szczecina będzie jeszcze przyjemniejsze. Dzięki mobilnym narzędziom turyści będą mogli w łatwy sposób zaplanować pobyt w mieście.