Rowerzyści korzystają już z nowej ścieżki

opublikowano: · informacja archiwalna

Zakończyły się już zasadnicze roboty związane z wykonaniem nowej ścieżki rowerowej. Trwają jeszcze prace wykończeniowe i porządkowanie terenu, ale cykliści mogą już w pełni korzystać z nowej, wydzielonej dla nich drogi przy ulicy Pawła VI.

Dzięki inwestycji pojawiła się nie tylko nowa ścieżka, ale także przebudowane zostały chodniki i zjazdy. Budowa była prowadzona w miejscu istniejącego chodnika. Ścieżka oddzielona jest od jezdni pasem zieleni. Nasazonych zostało tam ponad 1100 krzewów, a na terenie zastępczym, przy skrzyżowaniu Niemierzyńska – Wszystkich Świętych posadzono 8 dębów szypułkowych.

Po zakończeniu prac łatwiej jest włączyć się do ruchu na mini rondzie i w ulicę Zalewskiego, a ścieżka uzupełnia istniejącą już w okolicy sieć. Do wykonawcy należała także przebudowa i regulacja kolidującego uzbrojenia i wprowadzenie stałej organizacji ruchu.

Postępowanie wygrała firma STRABAG Sp. z o.o. proponując kwotę 1 441 667,97 zł.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Poznaj program otwarcia Fabryki Wody

Pozostał tydzień do otwarcia Fabryki Wody. Baseny, zjeżdżalnie, sauny, odkrywanie świata nauki w Edukatorium – jednym słowem, mnóstwo świetnej zabawy. Poznajcie program weekendu otwarcia.

Przed nam Dni Samorządu 2024

Przypominamy. Już za kilka dni kolejna odsłona wydarzenia, które ma inspirować młodzież do działania na rzecz lokalnych społeczności. Tym razem pod hasłem „Komunikacja przyszłości – budowanie relacji w świecie 5.0”.

Kwietne dywany i wieże powróciły

Ponad 25 tys. kolorowych roślin zapełniło w tym roku miejskie kwietniki i ozdobne wieże. Niezwykły kwietny dywan, wykonany przez Zakład Usług Komunalnych, można podziwiać przed Pomnikiem Czynu Polaków.