Poważne zmiany na liniach 2, 7, 8, 9, 10 i 12

opublikowano: · informacja archiwalna

Ta informacja dotyczy linii:

W związku z pracami torowymi na placu Zwycięstwa od 8 maja wprowadzone zostaną zmiany na liniach 2, 7, 8, 9, 10, 12 i uruchomiona będzie komunikacja zastępcza autobusowa 808. Prosimy pasażerów o szczególną uwagę i dokładne planowanie podróży. Komunikacja miejska powinna wrócić na stałe trasy w ostatnim tygodniu maja.

Od 8 maja wstrzymany zostaje ruch tramwajowy na torze w kierunku pl. Kościuszki oraz w kierunku ul. Wyszyńskiego i pl. Żołnierza Polskiego. Uruchomiony zostaje tor w kierunku ul. Potulickiej oraz utrzymana zostaje możliwość zmiany toru na rozjeździe nakładkowym w ul. Krzywoustego. W związku z tym:

1.       Linia 2 będzie kursować na trasie Pomorzany – pl. Rodła – al. Wyzwolenia – Turkusowa (dotychczasowy tor linii 8) według specjalnego rozkładu jazdy, z częstotliwością co 4–11 min w godzinach szczytu, w pozostałych godzinach bez zmian.

2.       Linia 7 będzie kursować objazdem przez ul. Jagiellońską – al. Piastów – ul. Piłsudskiego – al. Wyzwolenia – pl. Brama Portowa według specjalnego rozkładu jazdy, z częstotliwością co 4–11 min w godzinach szczytu, w pozostałych godzinach bez zmian.

3.       Linia 8 będzie kursować na trasie Gumieńce – Brama Portowa (przystanek nr 10842, zlokalizowany przy Bramie Portowej od strony pl. Kościuszki) według specjalnego rozkładu jazdy, bez zmiany częstotliwości. Linia będzie obsługiwana taborem dwukierunkowym.

4.       Linia 9 będzie kursować objazdem przez ul. Jagiellońską – al. Piastów – ul. Piłsudskiego – al. Wyzwolenia – pl. Brama Portowa, według specjalnego rozkładu jazdy.

5.       Kursowanie linii 10 i 12 zostaje zawieszone.

6.       Na odcinku między przystankami „Bohaterów Warszawy”, „Turzyn” i „Plac Kościuszki” realizowane będą wyłącznie kursy dojazdowe i zjazdowe linii 8.

7.       Jako wspomaganie linii 8 uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa 808, kursująca w dni powszednie w godzinach szczytu co 15 minut na trasie: Hrubieszowska – Ku Słońcu – Kwiatowa – Okulickiego (z powrotem: Ku Słońcu) – Ku Słońcu – Sikorskiego – Plac Kościuszki (nawrót: al. Piastów – Pułaskiego – Sikorskiego. Na trasie uruchomione zostaną przystanki:

·     Hrubieszowska (nr 28712) – przystanek końcowy i początkowy,

·     Hrubieszowska (nr 28711) – przystanek tylko w kierunku pl. Kościuszki,

·     Gumieńce (nr 20121, 20142),

·     Kwiatowa (nr 20212) – przystanek tylko w kierunku pl. Kościuszki,

·     Kręta (nr 20311) – przystanek tylko w kierunku Hrubieszowskiej,

·     Ku Słońcu (nr 20424, 20421),

·     Szkoła Salezjańska (nr 20514, 20511),

·     Karola Miarki (nr 20631, 20621),

·     Cmentarz Centralny (nr 20714, 20711),

·     Osiedle Akademickie (nr 20814, 20811),

·     Sikorskiego (nr 20914, 20911),

·     Plac Kościuszki (nr 10440) – przystanek końcowy i początkowy, zlokalizowany w ciągu ul. Sikorskiego przed pl. Kościuszki.

8.       Zasady korzystania z biletów okresowych na jedną linię:

·     Pasażerowie posiadający bilety okresowe jednoliniowe na linie 2, 7 lub 9 uprawnieni są do przejazdu wszystkimi liniami na odcinkach pokrywających się ze stałą i zmienioną trasą tych linii. Dodatkowo pasażerowie posiadający bilety liniowe na linie 7 i 9 mogą podróżować na odcinku Piastów – pl. Kościuszki liniami 2, 11, 70 i 90.

·     Pasażerowie posiadający bilety okresowe jednoliniowe na linię 8 uprawnieni są do przejazdu tą linią na zmienionej trasie oraz wszystkimi liniami na odcinkach pokrywających się ze stałą i zmienioną trasą tej linii, a także linią zastępczą 808 bez ponoszenia dodatkowych opłat.

·     Pasażerowie posiadający bilety okresowe jednoliniowe na zawieszoną linię 10 uprawnieni są do przejazdu wszystkimi liniami na odcinkach pokrywających się ze stałą trasą tej linii, a także linią zastępczą 808 bez ponoszenia dodatkowych opłat.

·     Pasażerowie posiadający bilety okresowe jednoliniowe na zawieszoną linię 12 uprawnieni są do przejazdu wszystkimi liniami na odcinkach pokrywających się ze stałą trasą tej linii.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Szczeciński Bieg Niepodległości. Ostatnia szansa na tańszy pakiet

Jeszcze tylko przez tydzień można dostać pakiety na Szczeciński Bieg Niepodległości w niższej cenie. Od 12 października za udział w biegu trzeba…

Czy air cargo to przyszłość lotnisk regionalnych w Polsce?

Jakie ładunki można transportować samolotami? Ile kosztuje fracht lotniczy? Kiedy, na jakich dystansach i których kierunkach jest najbardziej…

Pozarządowy Szczecin - konkurs

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu „Pozarządowy Szczecin 2023”, w której nagrodzimy najlepsze szczecińskie działania organizacji…