Zmiany dla kierowców i pasażerów w rejonie ulicy Dworcowej

opublikowano: · informacja archiwalna

W najbliższy piątek w godzinach wieczornych wprowadzone zostaną zmiany dla kierowców w rejonie ulic Dworcowej i Nowej. Pasażerowie linii 61 i 87 także muszą być czujni, ponieważ nastąpi zmiana lokalizacji przystanku „Plac Tobrucki”. Ma to związek z kolejnym etapem prac związanych z Torową rewolucją.

5.05 w godzinach wieczornych wprowadzony zostanie kolejny etap czasowej organizacji ruchu w związku z przebudową torowisk tramwajowych. W ramach tej części wykonywane będą prace związane z przebudową układu drogowego i torowego:

 • na ul. Dworcowej na odcinku od skrzyżowania z ul. Nową do skrzyżowania z ul. Korzeniowskiego,
 • na ul. Nowej na odcinku od skrzyżowania z ul. Owocową do skrzyżowania z ul. Dworcową,
 • na ul. Świętego Ducha od skrzyżowania z ul. Dworcową do ul. Nowej.
   

W związku z tymi pracami wprowadzone zostaną następujące zmiany:

 • wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ul. Owocowej od skrzyżowania z ul. Księcia Świętopełka do ul. Nowej, na ul. Świętego Ducha od skrzyżowania z ul. Dworcową do ul. Nowej oraz na ul. Nowej i ul Dworcowej na odcinku od ul. Owocowej do ul. Korzeniowskiego,
 • przejazd dla jadących ulicą Dworcową od strony ul. 3 Maja tylko w kierunku ul. Korzeniowskiego,
 • wyznaczenie dodatkowych miejsc postojowych na ul. Owocowej wzdłuż odcinka jednokierunkowego,
 • przeniesienie przystanku autobusowego z ul. Nowej na ul. Dworcową przy skrzyżowaniu z ul. Rybacką,
 • wprowadzenie objazdu do ul. Świętego Ducha ulicami Herberta i Podgórną.
 • Od 6.05 nastąpi zmiana lokalizacji przystanku „Plac Tobrucki” (nr 22612) w kierunku Bramy Portowej (linie 61 i 87). Autobusy zatrzymywać się będą na przystanku zlokalizowanym w ciągu ul. Dworcowej przy skrzyżowaniu z ul. Rybacką.
   

Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Komunikacja po meczu Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze

W związku z organizacją meczu Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze w dniu 25.05.2024 r.  godz. 17:30 nastąpią zmiany funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Poznaj program otwarcia Fabryki Wody

Pozostał tydzień do otwarcia Fabryki Wody. Baseny, zjeżdżalnie, sauny, odkrywanie świata nauki w Edukatorium – jednym słowem, mnóstwo świetnej zabawy. Poznajcie program weekendu otwarcia.

Przed nam Dni Samorządu 2024

Przypominamy. Już za kilka dni kolejna odsłona wydarzenia, które ma inspirować młodzież do działania na rzecz lokalnych społeczności. Tym razem pod hasłem „Komunikacja przyszłości – budowanie relacji w świecie 5.0”.