Zmiany na liniach 63, 102 i 526

opublikowano: · informacja archiwalna

Ta informacja dotyczy linii:

W związku z zakończeniem przebudowy przejazdu kolejowego w ciągu ul. Orłowskiej oraz rozpoczęciem przebudowy przejazdu kolejowego w ciągu ul. Stołczyńskiej (przy skrzyżowaniu z ul. Inwalidzką) z dniem 15.07.2023 r. (dla linii 526 w nocy z 15 na 16.07.2023 r.) na dwa tygodnie wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu linii 63, 102 i 526.

1.         Autobusy linii 63 kursować będą w relacji Kołłątaja – Orłowska. Na odcinku Kołłątaja – Stołczyńska autobusy kursować będą bez zmian. Dalej trasa przebiegać będzie przez ul. Inwalidzką, ul. Plażową, ul. Kamienną, ul. Artyleryjską i ul. Orłowską do dawnej pętli zlokalizowanej przy skrzyżowaniu ulic Stołczyńskiej i Granicznej (nr 41812). W dalszym ciągu funkcjonować będzie przystanek tymczasowy „Skolwin” (kier. Orłowska, zlokalizowany w ciągu ul. Inwalidzkiej na wysokości posesji nr 94, nr 42321). Przystanek „Górnicza” w kierunku Kołłątaja ponownie znajdować się będzie w stałej lokalizacji. Przywrócona zostanie obsługa przystanków „Artyleryjska” i „Orłowska” (na żądanie) w obu kierunkach. W dalszym ciągu nie będą obsługiwane przez linię 63 przystanki:

•          „Wodna” w obu kierunkach,

•          „Nowy Świat” w obu kierunkach,

2.         Autobusy linii 102 i 526 między przystankami „Stołczyńska” i „Orłowska” w obu kierunkach kursować będą objazdem przez ul. Inwalidzką, ul. Plażową, ul. Kamienną, ul. Artyleryjską i ul. Orłowską, z przystankami wspólnymi z linią 63 (w zespole przystankowym „Orłowska” obowiązywać będzie dwukrotne zatrzymanie – zarówno na ul. Orłowskiej, jak i Stołczyńskiej).

3.         Uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa 802, kursująca w relacji Orłowska – Wodna (nawrót przez ul. Wodną). Obowiązywać będą przystanki:

•          „Orłowska” (pętla przy skrzyżowaniu ulic Stołczyńskiej i Granicznej, nr 41812),

•          „Orłowska” na żądanie (tylko w kierunku Wodnej, nr 41811),

•          „Nowy Świat” (nr nr 41711 i 41712),

•          „Wodna” (nr nr 41611 i 41612).

Przejazd między przystankami „Wodna” odbywać się będzie jako techniczny, bez pasażerów. Kursy realizowane będą z częstotliwością ok. 30 minut w dni powszednie i ok. 40 minut w soboty, niedziele i dni świąteczne.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Business Day 4 w Szczecinie

Ciekawe warsztaty i wykłady czekają na uczestników czwartej już edycji Business Day - Pokolenie X, Y, Z na rynku pracy.

Jeszcze można dołączać do 5. Szczecińskiego Biegu Nocnego

Ponad 1000 biegaczy zapisało się już na 5 edycję Szczecińskiego Biegu Nocnego. Do wydarzenia zostało niewiele ponad 2 tygodnie, a pakietów ubywa z każdym dniem.

Przy Jeziorku Słonecznym powstaje nowa ścieżka rowerowa

To tylko jeden z elementów całego projektu, obejmującego poprawę infrastruktury rekreacyjnej przy Jeziorku Słonecznym. Prace nad jego realizacją właśnie trwają.