Pracownicy ZDiTM wciąż pracują przy odśnieżaniu

opublikowano: · informacja archiwalna

Łącznie około 150 osób z ZDiTM i jego wykonawców pomimo braku opadów śniegu wciąż pracuje. Przy ręcznym odśnieżaniu i skuwaniu lodu na chodnikach pracuje dziś ponad 50 pracowników interwencyjnych ZDiTM, dodatkowo jeździ także samochód.

Zespoły realizując dodatkowe zlecenia interwencyjne pracują m.in. na: ul. Łącznej, ul. Strzałowskiej, ul. Złotowskiej, osiedlu Zawadzkiego, a także na pl. Grunwaldzkim i al. Jana Pawła II. Zespoły pracowały również poniedziałek i wtorek, kiedy odśnieżały m.in. na osiedlu Zawadzkiego i Warszewie. Pracownicy zespołów interwencyjnych pracują tam, gdzie ZDiTM nie ma podpisanych umów na odśnieżanie.

Pracownicy zawsze starają się odśnieżać także chodniki znajdujące się w okolicach miejsc administracji publicznej takich, jak szkoły czy szpitale. Zespoły interwencyjne ZDiTM będą pracowały tak długo, jak będzie konieczne odśnieżanie ręczne.

Wszystkie drogi w mieście ujęte w harmonogramach odśnieżania z 1., 2. i 3. kategorii mają przejezdność. Obecnie realizowane są głównie zgłoszenia o nieodśnieżonych drogach pochodzące od mieszkańców. Ostatnie opady śniegu spowodowały, że pojazdy odśnieżające pracowały bez przerwy 24 godziny na dobę; zmieniali się tylko ich kierowcy.

Sygnały o nieodśnieżonych miejscach można zgłaszać od poniedziałku do piątku od godz. 7:30 do godz. 15:30 pod numerami telefonu: 91 48 00 523 i 91 48 00 524. Poza wymienionymi godzinami pracy można dzwonić w tej sprawie do Centrali Ruchu ZDiTM 91 48 00 403.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

SDS 2.0: żurawie na placu budowy

Majestatyczne żurawie od kilku dni są nieodłączną częścią krajobrazu w rejonie Szczecińskiego Domu Sportu. Rzecz jasna nie mamy na myśli żywych ptaków, lecz stalowe, kilkunastometrowe konstrukcje niezbędne do prowadzenia prac budowlanych.

GPR dla Szczecina: Ostatnie dni konsultacji

Mieszkańcy obszaru rewitalizacji oraz zainteresowani tematem powstającego w naszym mieście Gminnego Programu Rewitalizacji mogą złożyć swoje uwagi do projektu dokumentu tylko do 19 kwietnia. Zapraszamy!

Podsumowanie liczenia osób w kryzysie bezdomności

Pod koniec lutego przeprowadzone zostało ogólnopolskie liczenie osób w kryzysie bezdomności. Podczas badania na terenie Szczecina policzono dokładnie 841 osób.