Obsługa przystanku „Studzienna” dla linii 59 zostanie utrzymana

opublikowano: · informacja archiwalna

Ta informacja dotyczy linii:

W odpowiedzi na pytania mieszkańców dotyczące funkcjonowania przystanku „Studzienna” dla linii 59 ZDiTM informuje, że obsługa tego przystanku zostanie utrzymana. Przez przystanek ten przejeżdżać będą autobusy linii 59 jadące w obu kierunkach, tj. w relacji Plac Rodła – Zajezdnia Golęcin i Zajezdnia Golęcin – Plac Rodła. 

Kursy te realizowane będą w dni powszednie w godzinach szczytu. Pierwotnie skierowanie linii autobusowych przez ul. Żelazną i Studzienną planowane było dopiero po uruchomieniu przystanku Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej Szczecin Żelechowa.

Jednocześnie informujemy, że zmiany w rozkładzie jazdy linii 59 mają na celu przede wszystkim poszerzenie obsługi komunikacją miejską osiedla Stołczyn poprzez skierowanie linii dziennej przez ul. Nehringa, która do tej pory obsługiwana była jedynie komunikacją nocną. Na nowym odcinku trasy uruchomione zostaną przystanki „Golęcińska”, „Stołczyn Kościół”, „Bajeczna” i „Policka”. Ponadto – dzięki wydłużeniu wybranych kursów, realizowanych w dni powszednie w godzinach szczytu, do pętli „Zajezdnia Golęcin” – poprawiona zostanie obsługa osiedla Żelechowa (ul. Robotnicza) i Golęcino-Gocław (ul. Wiszesława).

Nowy rozkład jazdy linii 59 pozwoli również na poprawę regularności i punktualności tej linii.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

SDS 2.0: żurawie na placu budowy

Majestatyczne żurawie od kilku dni są nieodłączną częścią krajobrazu w rejonie Szczecińskiego Domu Sportu. Rzecz jasna nie mamy na myśli żywych ptaków, lecz stalowe, kilkunastometrowe konstrukcje niezbędne do prowadzenia prac budowlanych.

GPR dla Szczecina: Ostatnie dni konsultacji

Mieszkańcy obszaru rewitalizacji oraz zainteresowani tematem powstającego w naszym mieście Gminnego Programu Rewitalizacji mogą złożyć swoje uwagi do projektu dokumentu tylko do 19 kwietnia. Zapraszamy!

Podsumowanie liczenia osób w kryzysie bezdomności

Pod koniec lutego przeprowadzone zostało ogólnopolskie liczenie osób w kryzysie bezdomności. Podczas badania na terenie Szczecina policzono dokładnie 841 osób.