Przepisy dotyczące uprawnień dla seniorów – przypomnienie

opublikowano: · informacja archiwalna

W mediach pojawiły się ostatnio nieprawdziwe informacje dotyczące darmowej komunikacji w Szczecinie dla seniorów od 55. roku życia dla kobiet i 60. roku dla mężczyzn.

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie przypomina, iż zgodnie z Załącznikiem nr 2 do Uchwały Nr XIII/454/19 Rady Miasta Szczecin z dnia 18 grudnia 2019 r. do korzystania z bezpłatnych przejazdów pojazdami lokalnego transportu zbiorowego na wszystkich liniach komunikacyjnych z wyjątkiem linii turystycznych uprawnione są osoby, które ukończyły 70 rok życia na podstawie dokumentu stwierdzającego tożsamość oraz wiek pasażera. 

Zarząd nadmienia, iż zgodnie z Załącznikiem nr 3 do Uchwały Nr XIII/454/19 Rady Miasta Szczecin z dnia 18 grudnia 2019 r. do korzystania z ulgowych przejazdów z ulgą 50% uprawnieni są emeryci – po ukończeniu odpowiednio 55 lat - w przypadku kobiet i 60 lat - w przypadku mężczyzn oraz renciści na podstawie ważnej legitymacji organu emerytalno - rentowego Rzeczpospolitej Polskiej wraz z dokumentem stwierdzającym tożsamość. 

Natomiast w katalogu specjalnych biletów wymieniony jest „Bilet seniora” przeznaczony dla osób po ukończeniu 67. rok życia do ukończenia 70. roku życia w cenie 45 zł (bilet sześciomiesięczny) oraz 80 zł (bilet dwunastomiesięczny) uprawniający do przejazdu wszystkimi liniami komunikacji miejskiej za wyjątkiem linii turystycznych.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Edukatorium Fabryki Wody. Tu porwie was wir nauki!

Nauka wcale nie musi być nudna. Wprost przeciwnie, może angażować, fascynować, zachęcać do odkrywania tajemnic świata – tego właśnie doświadczycie w Edukatorium Fabryki Wody.

W Szczecinie powstanie kolejny duży zakład produkcyjny

Następny wielki zakład produkcyjny powstanie na terenie naszego miasta.

Kolejny pies zamknięty w samochodzie. Strażnicy uwolnili zwierzaka

Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są bardzo niebezpieczne. Apelujemy, aby nie zostawiać w samochodzie, nawet na chwilę, dzieci i zwierząt.