Zmiana lokalizacji przystanku „Matejki”

opublikowano: · informacja archiwalna

Ta informacja dotyczy linii:

W związku z przebudową ciągu pieszego wzdłuż ul. Matejki od dnia 06.06.2024 r. do odwołania zmieni się lokalizacja przystanku „Matejki” dla autobusów linii 58, 59, 68, 101, 107, 524 jadących w kierunku pl. Rodła (Pomorzan). Przystanek na czas wykonywanych robót przeniesiony zostanie o około 50 metrów w kierunku ul. Księżnej Salomei.

Wskazana wyżej przebudowa to kolejny etap zadania „Spójne trasy rowerowe dla Szczecina ul. Matejki”. 6.06.2024 r. w godzinach porannych wprowadzony zostanie drugi etap czasowej organizacji ruchu w tamtym miejscu.

Wygrodzony zostanie chodnik i istniejąca zatoka autobusowa z prawoskrętem na odcinku od ul. Bazarowej do ul. Malczewskiego. Jezdnia ulicy Matejki na kierunku do placu Rodła zawężona zostanie do dwóch pasów ruchu. Skręt w prawo w ul. Malczewskiego realizowany będzie ze środkowego pasa ruchu. Utrzymane zostaną wszystkie istniejące przejścia dla pieszych.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Ulica św. Wojciecha z przejazdem

Zbliża się zakończenie prac w ramach przebudowy placu Zwycięstwa. Wykonawca udostępnił dla ruchu zamknięty fragment ulicy św. Wojciecha.

Nowy termin przywrócenia poprzedniej organizacji ruchu na ul. Matejki

Przywrócenie organizacji ruchu obowiązujące przed wyłączenia dwóch pasów ruchu na budowie ścieżki rowerowej na ul. Matejki ma nastąpić do końca tego tygodnia.

Plan Ogólny dla Szczecina: Trwa nabór wniosków

Przypominamy, do 30 września mieszkańcy mają czas by złożyć swoje uwagi i propozycje do tworzonego w naszym mieście Planu Ogólnego.