Komunikacja miejska – Męskie Granie 2024

opublikowano: · informacja archiwalna

Ta informacja dotyczy linii:

W związku z organizacją na lotnisku Dąbie koncertu Męskie Granie 2024 w dniach 12–13.07.2024 r. uruchomione zostaną dodatkowe kursy komunikacji miejskiej po koncercie.

Kursowanie linii tramwajowej 2 w skróconej relacji Turkusowa – Plac Rodła zostanie przedłużone do godz. 1:30, z częstotliwością co 10 minut. Kursy zjazdowe (od godz. 0:49) będą realizowane różnymi trasami (jako linia 8 do Gumieniec, linia 7 do zajezdni Pogodno przez ul. Mickiewicza, linia 2 do zajezdni Pogodno przez ul. Piłsudskiego lub przez ul. Arkońską, do zajezdni Golęcin przez pl. Rodła).

W godzinach 23:45–1:30 uruchomiona zostanie dodatkowa linia autobusowa 800 w relacji Osiedle Bukowe – Osiedle Słoneczne – Hangarowa – Brama Portowa – Plac Kościuszki (przystanek 10422), z częstotliwością co 4–5  minut.

  • W kierunku pl. Kościuszki obsługiwane będą przystanki: Hangarowa, Basen Górniczy, Wyszyńskiego, Brama Portowa, Plac Zwycięstwa, Krzywoustego, Plac Kościuszki.
  • W kierunku Osiedla Bukowego obsługiwane będą przystanki: Hangarowa, Rondo Ułanów Podolskich, Jaśminowa ZUS, Torfowa (nż), Bagienna, Struga Zajezdnia (nż), Wiosenna, Łubinowa, Osiedle Słoneczne, Rondo Regana (nż), Kolorowych Domów, Osiedle Bukowe.
  • Kursy na odcinkach Plac Kościuszki – Hangarowa i Osiedle Bukowe – Hangarowa będą realizowane jako techniczne.
  • Kursy o godzinie 01:29 i 01:34 realizowane będą z Osiedla Bukowego do Polic – obsługiwane przystanki: Hangarowa, Basen Górniczy, Wyszyńskiego, Brama Portowa, Plac Żołnierza Polskiego, Plac Rodła i dalej jak trasa linii 107. Przystanki na trasie linii 107 będą funkcjonować jako „na żądanie”.

Dla linii 2 i 800 od godz. 23:30 do zakończenia kursowania przystanki „Hangarowa” będą funkcjonować jako stałe.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Ulica św. Wojciecha z przejazdem

Zbliża się zakończenie prac w ramach przebudowy placu Zwycięstwa. Wykonawca udostępnił dla ruchu zamknięty fragment ulicy św. Wojciecha.

Nowy termin przywrócenia poprzedniej organizacji ruchu na ul. Matejki

Przywrócenie organizacji ruchu obowiązujące przed wyłączenia dwóch pasów ruchu na budowie ścieżki rowerowej na ul. Matejki ma nastąpić do końca tego tygodnia.

Plan Ogólny dla Szczecina: Trwa nabór wniosków

Przypominamy, do 30 września mieszkańcy mają czas by złożyć swoje uwagi i propozycje do tworzonego w naszym mieście Planu Ogólnego.