Zamknięcie ulicy Ruskiej

opublikowano: · informacja archiwalna

Jeszcze kilkanaście dni i mieszkańcy ulicy Ruskiej będą mogli w pełni korzystać z wyremontowanej jezdni i chodników. Zanim to jednak nastąpi czekają ich dwa dni całkowitego wyłączenia ulicy z ruchu.

Na  najbliższy tydzień zaplanowane zostało wykonywanie warstwy ścieralnej na ul. Ruskiej na całym przybudowywanym odcinku od Frysztackiej do Orawskiej. W związku z tym we wtorek 19 kwietnia około  godziny 11:00 ulica Ruska  zostanie zupełnie wyłączona z ruchu pojazdów, a utrudnienia potrwają do środy - późnego wieczora. Jeśli pogoda pozwoli, ulica będzie przejezdna dla mieszkańców od czwartkowego poranka.

W ramach zadania zrealizowana została:

  • Przebudowa jezdni,
  • Przebudowa chodników,
  • Przebudowa kolidującego uzbrojenia,
  • Wprowadzenie stałej organizacji ruchu,
  • Przebudowa sieci wodociągowej.

Projekt przewidywał remont nawierzchni jezdni ul. Ruskiej. W ramach prac wykonane zostało poszerzenie chodników z obu stron jezdni do 2,0 m. Na wysokości istniejących garaży również jednia stała się szersza, a trylinkę zastąpiła kostka betonowa.

Zadanie realizowane wspólnie przez dwóch Zamawiających : ZDiTM i ZWIK  Sp. z o.o. Wykonawca robót budowlanych: MDB Sp. z o.o. podpisał umowę na kwotę 1 387 029,91 zł.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Komunikacja po meczu Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze

W związku z organizacją meczu Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze w dniu 25.05.2024 r.  godz. 17:30 nastąpią zmiany funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Poznaj program otwarcia Fabryki Wody

Pozostał tydzień do otwarcia Fabryki Wody. Baseny, zjeżdżalnie, sauny, odkrywanie świata nauki w Edukatorium – jednym słowem, mnóstwo świetnej zabawy. Poznajcie program weekendu otwarcia.

Przed nam Dni Samorządu 2024

Przypominamy. Już za kilka dni kolejna odsłona wydarzenia, które ma inspirować młodzież do działania na rzecz lokalnych społeczności. Tym razem pod hasłem „Komunikacja przyszłości – budowanie relacji w świecie 5.0”.