Sympatyczna postać przypomina i podpowiada w tramwajach

opublikowano: · informacja archiwalna

W najbliższych tygodniach będzie można zobaczyć w tramwaju plakaty z sympatyczną postacią, która przypomina i uprzejmie prosi. Zapomniałeś? A może nie wiesz? PANtografik podpowie.

10 informacji na ponad 100 plakatach, które będą zmieniały się w kolejnych tygodniach zobaczą pasażerowie podróżujący tramwajami. Dbaj o czystość, trzymaj psa na smyczy, odsuń się od drzwi, dbaj o słuch, trzymaj się dobrze - to bardzo podstawowe informacje, ale pasażerowie często o nich zapominają. Liczymy na to, że dzięki prowadzonej przez spółkę Tramwaje Szczecińskie akcji pasażerowie będą wiedzieli czego nie wolno, a co należy robić w komunikacji miejskiej. 

Akcja plakatowa to druga część kampanii. Pierwszą jest film "Bezpieczny tramwaj", którego premiera odbyła się we wrześniu w Szkole Podstawowej nr 1. Jak bezpiecznie dotrzeć do tramwaju? Jak zachować się podczas podróży nim? Młodzi pasażerowie dowiedzą się tego z filmu, który bezpłatnie przekazany został do wszystkich szkół podstawowych w Szczecinie. Materiał ma uświadomić dzieciom, że tramwaj to ogromna maszyna, która nie zatrzyma się w jednej chwili i trzeba uważać zarówno podczas jazdy nim jak i w drodze do przystanku. Dodatkowo spot przypomina o konieczności ustąpienia miejsca osobie starszej czy trzymania się poręczy podczas podróży. Podstawowe zasady pokazane są w formie scenek, w których aktorami są młodzi piłkarze z KS Stal Szczecin.

Materiał, który znajduje się na stronie www.ts.szczecin.pl, Policji i Straży Miejskiej zrealizowany jest we współpracy z TVP Szczecin, Akademią Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, KS Stal Szczecin.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Fabryka Wody. Już we wrześniu startuje nowa szkółka pływacka

Fabryka Wody uruchamia nową propozycję dla miłośników aktywności w wodzie. AQUATEAM to nowoczesna szkółka pływacka dla dzieci i dorosłych.

Inauguracja Festiwalu Na gotyckim szlaku 2025 już jutro!

Pierwsze ze spotkań z historią, architekturą i muzyką dawną przedstawią Paweł Migdalski, autor tegorocznej trasy, historyk i znakomity badacz przeszłości Pomorza oraz artyści Consortium Sedinum.

Kino plenerowe na Zawadzkiego. Kung Fu pod gwiazdami

Tegoroczne wakacje nieubłagalnie dobiegają końca, a to oznacza, że przed nami jeszcze tylko dwa seanse w ramach „Kina plenerowego na Zawadzkiego”. Co tym razem znalazło się w repertuarze?