Otwarcie skrzyżowania na ulicy Wernyhory

opublikowano: · informacja archiwalna

Informujemy, że w poniedziałek 31 października otwarte zostało skrzyżowanie ulic Wernyhory, Żołnierskiej, Mickiewicza i Reduty Ordona. 

Na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Żołnierskiej pojawiło się rondo o średnicy 22 m z jezdnią dwupasmową o szerokości 10 m. Natomiast u zbiegu ulic Mickiewicza i Czorsztyńskiej powstała sygnalizacja świetlna. Poprawił się także komfort i bezpieczeństwo pasażerów i pieszych. Przebudowane zostały chodniki oraz perony przystankowe (w tym przystanki autobusowo-tramwajowe), pojawiła się mała architektura i oświetlenie. Po zmianach będzie jest to duży, ale jednocześnie przejrzysty i dobrze opracowany węzeł komunikacyjny. Projekt objął także przebudowę torowiska tramwajowego wzdłuż ulic Żołnierskiej i Mickiewicza, na odcinku od ul. Somosierry do przejścia dla pieszych przed skrzyżowaniem z ul. Brzozowskiego.

Koszt inwestycji, którą prowadziła firma ZUE S.A. to 9 mln 750 tys. zł.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Edukatorium Fabryki Wody. Tu porwie was wir nauki!

Nauka wcale nie musi być nudna. Wprost przeciwnie, może angażować, fascynować, zachęcać do odkrywania tajemnic świata – tego właśnie doświadczycie w Edukatorium Fabryki Wody.

W Szczecinie powstanie kolejny duży zakład produkcyjny

Następny wielki zakład produkcyjny powstanie na terenie naszego miasta.

Kolejny pies zamknięty w samochodzie. Strażnicy uwolnili zwierzaka

Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są bardzo niebezpieczne. Apelujemy, aby nie zostawiać w samochodzie, nawet na chwilę, dzieci i zwierząt.