Powstanie buspas na ulicy Staszica

opublikowano: · informacja archiwalna

Koniec opóźnień kilku linii komunikacji miejskiej spowodowanych korkami w okolicy ronda Giedroycia. W najbliższy weekend na ulicy Stanisława Staszica rozpoczną się prace związane ze zmianą organizacji ruchu. Komunikacja miejska będzie uprzywilejowana, pojawi się buspas w kierunku ronda z dopuszczeniem poruszania się rowerów oraz motocykli.

Na odcinku pomiędzy przystankami „Ofiar Oświęcimia” a „Kołłątaja” kursuje 5 linii autobusowych, a w godzinie szczytu komunikacyjnego pojawia się ponad 60 pojazdów. Nowy odcinek tylko dla pojazdów transportu zbiorowego zmniejszy opóźnienia na liniach, które teraz dochodzą do kilku minut tylko podczas pokonywania odległości pomiędzy tymi dwoma przystankami.

Pierwsze prace rozpoczną się w nocy z piątku na sobotę. Ostatecznych zmian w oznakowaniu możemy spodziewać się w przyszłym tygodniu, w zależności od warunków atmosferycznych. Buspas powstanie pomiędzy przystankami „Ofiar Oświęcimia” a „Kołłątaja” przed rondem Giedroycia. W miejscu istniejącej bariery ochronnej zaprojektowana została bariera linowa.

Projekt zmian został pozytywnie zaopiniowany przez Komisję do Spraw Gospodarki Komunalnej, Rewitalizacji i Ochrony Środowiska Rady Miasta Szczecin.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Komunikacja po meczu Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze

W związku z organizacją meczu Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze w dniu 25.05.2024 r.  godz. 17:30 nastąpią zmiany funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Poznaj program otwarcia Fabryki Wody

Pozostał tydzień do otwarcia Fabryki Wody. Baseny, zjeżdżalnie, sauny, odkrywanie świata nauki w Edukatorium – jednym słowem, mnóstwo świetnej zabawy. Poznajcie program weekendu otwarcia.

Przed nam Dni Samorządu 2024

Przypominamy. Już za kilka dni kolejna odsłona wydarzenia, które ma inspirować młodzież do działania na rzecz lokalnych społeczności. Tym razem pod hasłem „Komunikacja przyszłości – budowanie relacji w świecie 5.0”.