Nowości w aplikacji mobilnej moBiLET

opublikowano: · informacja archiwalna

Każdego miesiąca przybywa użytkowników aplikacji mobilnych do zakupu biletów komunikacji miejskiej. Tylko od początku roku z wersji dedykowanej Szczecinowi korzystało prawie 80 tysięcy osób. Dla porównania w styczniu 2016 roku było ich około 48 tysięcy. W lutym elektronicznej formie biletu pojawiły się nowości.

Za pomocą aplikacji mobilnych można zakupić wszystkie dostępne bilety komunikacji miejskiej, zarówno na linie zwykłe jak i pospieszne, od lutego w moBiLET także jako bilet okresowy. W SkyCash taka opcja dostępna jest od maja zeszłego roku.

Korzystanie ze SkyCash i moBiLET jest niezwykle łatwe i wygodne, dlatego ilość użytkowników w całej Polsce stale rośnie. W ciągu 2016 roku 240 tysięcy osób zakupiło łącznie prawie milion biletów. Aplikacje dają możliwość opłaty także za parking w strefie i są dedykowane różnych miastom.

Są także inne rozwiązania pozwalające pasażerom przygotować się do podróży. Bilet można zakupić także w większości pojazdów, w 350 punktach — kioskach, Żabkach itd., w 12 kasach biletowych i infokioskach — biletomatach stacjonarnych. W tej chwili na terenie gminy działa 35 automatów do zakupu biletów. Umiejscowione są w najważniejszych punktach w mieście, przy szpitalach czy węzłach przesiadkowych, często na wyraźną prośbę mieszkańców.

Jedną z możliwości podróżowania komunikacją miejską jest posiadanie biletu okresowego. W ciągu ostatnich lat taryfa bardzo się rozwinęła i została dostosowana do potrzeb pasażerów. Pojawił się bilet seniora, bilet aktywizujący bezrobotnych, czy też bilety rodzinne, w tym bilet za 1,00 zł. Nadal funkcjonuje stara wersja papierowa biletów okresowych, a od 2011 r. bilet okresowy można również doładować na Szczecińską Kartę Aglomeracyjną. Namawiamy pasażerów do skorzystania także z tej formy biletu okresowego, ponieważ w przypadku kradzieży, zagubienia czy zniszczenia karty można wyrobić duplikat karty SKA wraz z pełną zawartością.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Edukatorium Fabryki Wody – tu porwie was wir nauki

Nauka wcale nie musi być nudna. Wprost przeciwnie, może angażować, fascynować, zachęcać do odkrywania tajemnic świata – tego właśnie doświadczycie w Edukatorium Fabryki Wody.

W Szczecinie powstanie kolejny duży zakład produkcyjny

Następny wielki zakład produkcyjny powstanie na terenie naszego miasta.

Kolejny pies zamknięty w samochodzie. Strażnicy uwolnili zwierzaka

Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są bardzo niebezpieczne. Apelujemy, aby nie zostawiać w samochodzie, nawet na chwilę, dzieci i zwierząt.