Nowe autobusy na trasach jeszcze w lutym

opublikowano: · informacja archiwalna

4 nowe autobusy wyjadą jeszcze w lutym na trasy obsługiwane przez spółkę autobusową Dąbie. Dzięki nowym systemom pojazdy nie uruchomią się dopóki kierowca nie dmuchnie w alkomat i nie wykaże swojej trzeźwości, nie ruszy z przystanku bez włączenia lewego kierunkowskazu. Jednocześnie pojazd wyposażony jest w dodatkowe, zewnętrzne oświetlenie drzwi, oznakowanie wewnątrz i ułatwienia dla pasażerów oraz kierowców.

Przypominamy, że chodzi o zakup 4 nowych autobusów niskopodłogowych (w tym 2 autobusy jednoczłonowe o długości 12 m i 2 autobusy dwuczłonowe o długości 18 m).

Autobusy 12 m: całkowita liczba miejsc: min. 85 osób, w tym siedzących: 30 miejsc pasażerskich + 1 miejsce (kierowca), w tym minimum 10 miejsc pasażerskich dostępnych bezpośrednio z poziomu podłogi.

Autobusy 18 m: całkowita liczba miejsc: min. 140 osób, w tym siedzących: 40 miejsc pasażerskich + 1 miejsce (kierowca), w tym minimum 14 miejsc pasażerskich dostępnych bezpośrednio z poziomu podłogi.

Całość finansowana jest z posiadanych i bieżących środków własnych spółki. SPAD informuje, że obok już standardowo stosowanych urządzeń wyposażenia przez Spółkę, jak np. alkomat, system automatycznego wykrywania i gaszenia pożaru w komorze silnika (system detekcji i gaszenia pożaru), wprowadzone zostały nowe elementy. Pierwszym jest urządzenie działające na zasadzie obserwacji autobusu w zakresie 360° w tzw. „Systemie 360° VIU”, dodatkowo w pojazdach znalazły się porty USB zamontowane na poręczy autobusu, umożliwiające podróżnym doładowanie baterii telefonów, tabletów i innych urządzeń mobilnych w czasie podróży. Jest też wyodrębniona na podłodze przestrzeń przystosowana do przewozu wózka inwalidzkiego i wózka dziecięcego.

Spółka autobusowa z Dąbia skorzystała z prawa opcji, czyli możliwości zakupu kolejnych autobusów w tej samej cenie. 3 następne będą dostarczone do Szczecina w marcu. 

Łączna cena wariantu rozszerzonego — 7 szt. pojazdów z 7-letnią gwarancją to 9 274 000 zł netto. Umowa podpisana została umowa z firmą Solaris Bus & Coach SA.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Poznaj program otwarcia Fabryki Wody

Pozostał tydzień do otwarcia Fabryki Wody. Baseny, zjeżdżalnie, sauny, odkrywanie świata nauki w Edukatorium – jednym słowem, mnóstwo świetnej zabawy. Poznajcie program weekendu otwarcia.

Przed nam Dni Samorządu 2024

Przypominamy. Już za kilka dni kolejna odsłona wydarzenia, które ma inspirować młodzież do działania na rzecz lokalnych społeczności. Tym razem pod hasłem „Komunikacja przyszłości – budowanie relacji w świecie 5.0”.

Kwietne dywany i wieże powróciły

Ponad 25 tys. kolorowych roślin zapełniło w tym roku miejskie kwietniki i ozdobne wieże. Niezwykły kwietny dywan, wykonany przez Zakład Usług Komunalnych, można podziwiać przed Pomnikiem Czynu Polaków.