Wznowienie prac na skrzyżowaniu przy ulicy Hangarowej

opublikowano: · informacja archiwalna

Ponownie rozpoczynają się prace na ważnym węźle komunikacyjnym w Szczecinie. Informujemy, że w środę w godzinach porannych zostanie wprowadzony na ulicy Hangarowej kolejny etap czasowej organizacji ruchu. Zmianie ulegnie w związku z tym także lokalizacja przystanku „Bagienna”. Prosimy kierowców i pasażerów o szczególną uwagę. Od środy 1 marca przystanek „Bagienna” w kierunku przystanku „Jaśminowa ZUS” dla linii 64, 65, 66, 71, 79, 93, 856, 896, 531, 532, 533 zostanie przesunięty o około 50 metrów w kierunku ronda Ułanów Podolskich.

Ta część prac w rejonie remontowanego skrzyżowania podzielona została na 4 etapy. Na pierwszym z nich prace będą prowadzone na wysokości łącznika ul. Hangarowej — pasa rozdziału i wyspy kanalizującej ul. Gryfińskiej oraz odcinka chodnika po północnej stronie ulicy Hangarowej. Ruch pieszy, z uwagi na przełożenie i demontaż nawierzchni chodnika, będzie utrudniony, dlatego prosimy o szczególną uwagę.

Zlikwidowane zostaną istniejące przejścia dla pieszych przez ul. Hangarową i Gryfińską (strona południowa).

Zamknięty zostanie łącznik do ul. Hangarowej oraz Gryfińskiej. Dla zamkniętego łącznika ul. Gryfińskiej i Hangarowej zaprojektowano objazd długości 1550 m. Trasa objazdu prowadzi ul. Gryfińską do ronda Ułanów Podolskich i z powrotem.

Przypominamy, że prace prowadzone są w ramach remontu i przebudowy skrzyżowania ulic Struga, Hangarowej i Gryfińskiej. Po przebudowie do dyspozycji kierowców będą łącznie 4 pasy do jazdy na wprost i jeden do skrętu w lewo.

Remontowane skrzyżowanie jest jednym z najważniejszych węzłów komunikacyjnych na prawobrzeżu. Szczególnie w godzinach szczytu komunikacyjnego dojazd do sygnalizacji świetlnej jest utrudniony ze względu na martwe pole i kończący się jeden z pasów do jazdy na wprost. Po przebudowie zniknie największy problem kierowców w tym rejonie, a jednocześnie główny powód korków.

W ramach remontu jezdni przewidziano wykonanie wzmocnienia konstrukcji na całej szerokości, wymianę i regulację krawężników, poszerzenie jezdni południowego wlotu ulicy Gryfińskiej na skrzyżowanie wraz ze wzmocnieniem konstrukcji jezdni oraz korektą przebiegu wyspy dzielącej jezdnie, przeprojektowanie przebiegu i wzmocnienie jezdni łącznika pomiędzy ul. Gryfińską a ul. Struga.

Oprócz tego w ramach zmian wyremontowane zostaną chodniki i przebudowane będzie oświetlenie uliczne. Na przejściach dla pieszych pojawi się oznakowanie rozpoznawalne przez niewidomych i niedowidzących — elementy ze specjalnymi wypustkami w kolorach białym i żółtym.

Prace wykonuje firma Eurovia Polska S.A. za kwotę 2 977 000 zł. Roboty będą trwały około 1,5 miesiąca, w zależności od warunków atmosferycznych.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Poznaj program otwarcia Fabryki Wody

Pozostał tydzień do otwarcia Fabryki Wody. Baseny, zjeżdżalnie, sauny, odkrywanie świata nauki w Edukatorium – jednym słowem, mnóstwo świetnej zabawy. Poznajcie program weekendu otwarcia.

Przed nam Dni Samorządu 2024

Przypominamy. Już za kilka dni kolejna odsłona wydarzenia, które ma inspirować młodzież do działania na rzecz lokalnych społeczności. Tym razem pod hasłem „Komunikacja przyszłości – budowanie relacji w świecie 5.0”.

Kwietne dywany i wieże powróciły

Ponad 25 tys. kolorowych roślin zapełniło w tym roku miejskie kwietniki i ozdobne wieże. Niezwykły kwietny dywan, wykonany przez Zakład Usług Komunalnych, można podziwiać przed Pomnikiem Czynu Polaków.