Nowe schody na ulicy Wojciechowskiego

opublikowano: · informacja archiwalna

Trwają prace związane z remontem schodów przy ulicy Wojciechowskiego. Po ich zakończeniu zdecydowanie poprawi się nie tylko komfort i bezpieczeństwo pieszych, ale także walor estetyczny. Po nowych schodach spacerować będzie można wiosną.

Schody ułożone zostaną z bloków kamiennych, wyremontowane będą ciągi piesza, a w ramach prac pojawią się także nowe poręcze. Wygodniej będzie spacerującym z wózkami, ponieważ schody zostaną wyposażone w specjalne pochylnie. Istniejące krzewy będą wygrodzone murkami z bloków kamiennych, a tereny nieutwardzone wykonawca obłoży korą. Pojawią się również zupełnie nowe nasadzenia.

Przy okazji tego zadania wyremontowane będą chodniki w rejonie ul. Rajskiej i Wojciechowskiego oraz wykonane zostanie nowe oświetlenie. Rozmieszczenie słupów pozostanie bez zmian, natomiast stare urządzenia zostaną zdemontowane.

Prace prowadzone są przez firmę Elbud za kwotę 400 tysięcy złotych i będą trwały około 3 miesięcy.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

W Szczecinie powstanie kolejny duży zakład produkcyjny

Następny wielki zakład produkcyjny powstanie na terenie naszego miasta.

Kolejny pies zamknięty w samochodzie. Strażnicy uwolnili zwierzaka

Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są bardzo niebezpieczne. Apelujemy, aby nie zostawiać w samochodzie, nawet na chwilę, dzieci i zwierząt.

EcoGenerator: Pan Włodek trafił na milion!

To miał być transport jak każdy inny. Pan Włodzimierz nie raz przecież przyjeżdżał do EcoGeneratora i nic szczególnego się nie działo.