Zmiany na alei Wyzwolenia

opublikowano: · informacja archiwalna

Przed nami kolejna zmiana w organizacji ruchu w rejonie Alei Wyzwolenia. Prosimy kierowców i pasażerów o szczególną uwagę od 17.12.

ORGANIZACJA RUCHU

Od dnia 17.12.2022 wprowadzony zostanie kolejny etap czasowej organizacji ruchu:

 • Zamknięty dla ruchu zostanie wjazd z ul. Lubomirskiego na al. Wyzwolenia
 • Zamknięta dla ruchu zostanie al. Wyzwolenie na odcinku pomiędzy u. Lubomirskiego i placem Witosa w kierunku placu Rodła
 • Otwarta zostanie możliwość przejazdu al. Wyzwolenia na odcinku pomiędzy Rondem Giedroycia i ul. Felczaka północna strona jezdni w kierunku centrum.
 • Objazd od ronda Giedroycia w kierunku Placu Rodła wyznaczony zostanie przez al. Wyzwolenia – ul. Felczaka – ul. Unisławy – pl. Witosa

KOMUNIKACJA MIEJSKA

Od dnia 17.12.2022 (dla linii nocnych w nocy 17/18.12.2022) nastąpią zmiany w kursowaniu linii autobusowych.

 • Autobusy linii 806, 812, B, 522, 523, 525, 530, 532 w kierunku pętli „Pomorzany Dobrzyńska”, „Plac Rodła”, „Osiedle Bukowe”, „Osiedle Kasztanowe”, „Dąbie Osiedle” i „Zajezdnia Golęcin” od ronda Giedroycia kursować będą przez al. Wyzwolenia, ul. Felczaka, ul. Unisławy, pl. Witosa do al. Wyzwolenia i dalej bez zmian. Przystanek „Kołłątaja” zlokalizowany będzie w ciągu al. Wyzwolenia za rondem Giedroycia (na wysokości przebudowywanego przystanku tramwajowego, nr 12734). Przystanek „Odzieżowa” zostanie wyłączony z użytkowania. Uruchomiony zostanie tymczasowy przystanek „Unisławy” (nie dotyczy linii B), zlokalizowany w ciągu ul. Unisławy za skrzyżowaniem z ul. Niedziałkowskiego (nr 19011).
 • Autobusy linii 87 w kierunku pętli „Dworzec Główny (Owocowa)” od ronda Giedroycia kursować będą przez ul. Felczaka do przystanku „Wąska Floating Arena” i dalej bez zmian. Przystanek „Kołłątaja” zlokalizowany będzie w ciągu al. Wyzwolenia za rondem Giedroycia (na wysokości przebudowywanego przystanku tramwajowego, nr 12734). Przystanek „Odzieżowa” zostanie wyłączony z użytkowania.

Wykonawca prowadzi swoje prace w kilku miejscach jednocześnie. W ubiegłym tygodniu wykonywane były zalewki w strefie przyszynowej oraz betonowanie zabudowy szynowej na alei Wyzwolenia. W ramach robót torowych można było także zauważyć szlifowanie spawów. Na tej ulicy trwały również prace elektro-energetyczne, przyłączeniowe wodociągów i brukarskie. Na ulicy Orzeszkowej wykonywane było koryto drogowe, umacnianie skarpy i montowane wiat przystankowych.

Na najbliższe dni, poza zmianą w organizacji ruchu, wykonawca zaplanował między innymi:

 • Prace bitumiczne – uzupełnienie brakujących warstw asfaltowych w jezdniach i torowisku na odc. ul. Malczewskiego – ul. Ofiar Oświęcimia oraz przy ul. FelczakaPrace brukarskie – wykonanie chodników na odc. Rondo Giedroycia -
 • Plac Kilińskiego – Felczaka, Ofiar Oświęcimia, Piłsudskiego przy hotelu Radisson
 • Wykonanie podbudowy pod torowisko i prawą jezdnię oraz chodniki – odc. Rondo Giedroycia – ul. Odzieżowa
 • Wykonanie dolnej podbudowy z betonu pod szyny – przy Placu Kilińskiego
 • Wykonanie zabudowy międzyszynowej z betonu – przy Placu Kilińskiego, przy skrzyżowaniu z ul. Lubomirskiego
 • Regulacja oraz naprawa istniejących studni teletechnicznych – Al. Wyzwolenia
 • Wykonanie kanalizacji kablowej na odc. Plac Kilińskiego – ul. Felczaka oraz zasilania wiat na peronie Kołłątaja
 • Wykonanie kanałów odwodnienia liniowego w torowisku oraz podłączeń – Al. Wyzwolenia
 • Wykonanie przyłączy wodociągowych w Al. Wyzwolenia
 • Wykonanie nawierzchni jezdni i chodnika wraz z ustawianiem krawężników i obrzeży – ul. Orzeszkowej
   

Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Wykonawca przebudowy placu Orła Białego wybrany

Firma Budowlano-Usługowa MTM S.A. została wybrana na wykonawcę przebudowy placu Orła Białego. Zgodnie ze złożoną ofertą, koszt prac ma wynieść 16 426 480,48 zł brutto.

Uwaga! Od środy możliwe utrudnienia w ruchu drogowym

Marsz w środę i procesje w czwartek - z tych powodów możemy spodziewać się utrudnień w ruchu i wstrzymania komunikacji miejskiej w Szczecinie.

Wielkie żagle wracają do Szczecina. Wiemy, kto zagra na finale TSR!

Po 7 latach wielkie żaglowce wracają do Szczecina. W dniach 2-5 sierpnia u stóp Wałów Chrobrego, na Łasztowni a przede wszystkim na wodzie rozegra się finał regat The Tall Ships Races.