Zmiany w komunikacji miejskiej

opublikowano:

Ta informacja dotyczy linii:

W związku z brakami kadrowymi od 16.09.2023 r. wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu linii tramwajowych.

  1. Na linii 2 nastąpi korekta rozkładów jazdy we wszystkie dni tygodnia.
  2. Na linii 6 nastąpi przesunięcie przystanku końcowego: z Placu Rodła na Filharmonię wraz z korektą rozkładów jazdy we wszystkie dni tygodnia.
  3. Na linii 7 nastąpi korekta rozkładów jazdy we wszystkie dni tygodnia. Przy częstotliwości kursowania co 20 minut obowiązywać będzie skomunikowanie linii 7 i 12 na przystanku Plac Szarych Szeregów, umożliwiające przesiadkę w relacji Pomorzany <> Stocznia Szczecińska.
  4. Linia 8 kursować będzie tylko w dni powszednie w godzinach szczytu.
  5. Linia 10 kursować będzie we wszystkie dni tygodnia.
  6. Linia 11 w dni powszednie poza godzinami szczytu oraz w soboty i dni świąteczne kursować będzie w skróconej relacji Pomorzany – Plac Żołnierza Polskiego (powrót przez pl. Hołdu Pruskiego).

W związku z informacją „Zmiany w komunikacji miejskiej” przesłaną wczoraj (12.09.2023 r.) i nadesłanymi pytaniami ZDiTM wyjaśnia jak poniżej:

  1. Linia nr 8 będzie kursować tylko w godzinach szczytu w dni powszednie. W zamian linia nr 10 stanie się linią całodzienną, kursującą we wszystkie dni tygodnia, zapewniając liczbę kursów na odcinku Gumieńce – Brama Portowa na podobnym poziomie jak dotychczas. 
  2. Linia 11 na odcinku Pomorzany – Plac Żołnierza Polskiego (przez pl. Rodła) – częstotliwość kursowania pozostaje bez zmian we wszystkie dni tygodnia. Natomiast na odcinku Plac Rodła – Ludowa będzie kursować wyłącznie w godzinach szczytu w dni powszednie.
  3. Częstotliwość kursowania oraz trasa linii 2, 6 i 7 pozostaje bez zmian.

Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Nowe mieszkanie dla seniorów

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie uruchomił kolejne mieszkanie wspomagane dla seniorów. Zamieszka w nim sześć osób. Lokal znajduje się na północy…

Czas na finały. Ogólnopolski Turniej o Puchar Floriana Krygiera 2023

Już w najbliższy weekend, 23 - 24 września, odbędzie się finał Ogólnopolskiego turnieju dla dzieci o puchar Floriana Krygiera 2023. Miejscem zmagań…

Blok w blok. O jednostce mieszkaniowej, w której mieszka 13 tysięcy szczecinian

ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki i Stowarzyszenie „Oswajanie miasta” zapraszają na otwarcie wystawy „Blok w blok”. Prezentuje ona jednostkę G-15,…