Więcej możliwości nowej Mobilnej Karty Miejskiej Szczecin

opublikowano:

Nowa odsłona Mobilnej Karty Miejskiej Szczecin to wersja, która zastąpi dotychczasową MKM Szczecin, działającą w mieście od 2017 r. Platforma ma nowy, intuicyjny interfejs i rozszerzony zakres funkcjonalności obejmujący nie tylko sprzedaż biletów, ale również część informacyjną, której brakowało w starej wersji. Jej celem jest budowanie społeczności wokół usług miejskich oraz ułatwienie dostępności każdej z nich.

Nowości w Mobilnej Karcie Miejskiej Szczecin to m.in. bieżące informacje na temat nadchodzących wydarzeń w mieście. To także najważniejsze informacje, w tym aktualizacje dotyczące funkcjonowania transportu publicznego (Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie) i szybki dostęp do aktualnego rozkładu jazdy transportu publicznego (według przystanków).

Kolejne nowości to możliwość zakupu Szczecińskiej Karty Turystycznej za pośrednictwem aplikacji oraz informacje dotyczące zniżek, bywalcy kąpielisk Dąbie oraz Arkonka uzyskają możliwość uzyskania 10 proc. zniżki przy zakupie biletów z użyciem kodu rabatowego z butelkomatów, a także lista ważnych miejsc w mieście, w tym atrakcji turystycznych, miejsc wypoczynku i rekreacji. Osoby korzystające z części informacyjnej aplikacji nie będą musiały się rejestrować, natomiast dla osób korzystających z zakupu rejestracja została uproszczona do minimum.

Wszyscy obecni użytkownicy starej wersji Mobilnej Karty Miejskiej Szczecin mogą z łatwością przenieść swoje bilety okresowe (ZDiTM) do nowej aplikacji. W tym celu należy założyć konto w nowej aplikacji, a następnie w zakładce "Ustawienia" wykorzystać funkcję "Migracja biletów". Użytkownik zostanie poproszony o wskazanie danych logowania wykorzystywanych w starej wersji Mobilna Karta Miejska Szczecin, jeśli dane będą poprawne nastąpi migracja biletów okresowych, które będą dostępne w nowej aplikacji.

Wszystkie bilety jednorazowe, które użytkownicy posiadają w starej wersji aplikacji będzie można wykorzystać w najbliższych miesiącach, ponieważ aplikacja będzie jeszcze funkcjonować przez okres co najmniej trzech – czterech miesięcy.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Innowacyjna w skali Europy stacja badawcza coraz bliżej Szczecina

Gotowa jest już mobilna stacja badawcza, która ma wykrywać i usuwać dodatkowe zanieczyszczenia z naszych ścieków.

Szczecin zyskał nowe miejsce na mapie w świecie organizacji pozarządowych

Szczecińska Współdzielnia Pozarządowa, działająca w ramach Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor 3 Szczecin, otwiera swoje drzwi, oferując wsparcie w postaci wynajmu sprzętu do organizacji spotkań, wydarzeń i warsztatów.

Lato 2024: Szczecińskie kąpieliska. Ceny biletów, godziny otwarcia

Połowa czerwca to moment, w którym tradycyjnie otwieramy bramy szczecińskich kąpielisk. Już w sobotę pojawią się na nich ratownicy, a wstęp będzie biletowany.