Zmiany na liniach 4, 5, 7, 11, 12 i 86 w dniach 25-27 marca

opublikowano: · informacja archiwalna

Ta informacja dotyczy linii:

Informujemy, że w związku z montażem napędów rozjazdów na skrzyżowaniu al. Piastów i ul. Jagiellońskiej, w dniach 25-27.03.2017 wstrzymany zostaje ruch tramwajowy na ul. Jagiellońskiej w kierunku al. Piastów oraz al. Piastów od pl. Kościuszki w kierunku pl. Szarych Szeregów. Prosimy pasażerów o szczególną uwagę podczas planowania podróży.

Organizacja ruchu:

 1. Kursy zjazdowe linii 3 z Pomorzan do zajezdni Pogodno realizowane są trasą przez Bramę Portową — ul. Matejki.
 2. Linia 4 kursuje częściowo zmienioną trasą wg specjalnego rozkładu jazdy:
  • w kierunku Pomorzan od ul. Mickiewicza do al. Piastów przez ul. Wawrzyniaka — al. Wojska Polskiego,
  • w kierunku Krzekowa od pl. Kościuszki do ul. Jagiellońskiej przez ul. Krzywoustego — Bramę Portową — al. Niepodległości — pl. Hołdu Pruskiego — ul. Piłsudskiego — al. Piastów.
 3. Linia 5 w kierunku Stoczni Szczecińskiej kursuje częściowo zmienioną trasą od ul. Mickiewicza do pl. Szarych Szeregów przez ul. Wawrzyniaka — al. Wojska Polskiego wg normalnego rozkładu jazdy
 4. Linia 7 w dni powszednie kursuje wg specjalnego rozkładu jazdy z zachowaniem godzin odjazdów. Kursy zjazdowe linii 4, 5 i 7 z Krzekowa do zajezdni Pogodno realizowane są skróconą trasą przez ul. Wawrzyniaka.
 5. Linie 11 i 12 w kierunku Ludowej i Dworca Niebuszewo kursują częściowo zmienioną trasą od pl. Kościuszki do pl. Rodła przez ul. Krzywoustego — Bramę Portową — al. Niepodległości — al. Wyzwolenia wg normalnych rozkładów jazdy.
 6. Uruchomiona zostaje zastępcza linia autobusowa 812 na trasie Plac Kościuszki — Pułaskiego — Sikorskiego — plac Kościuszki — aleja Piastów — Plac Szarych Szeregów, kursująca z częstotliwością:
  • co 6 minut — w sobotę w godz. 9-18, w niedzielę w godz. 11-18, w poniedziałek w godz. 6-20;
  • co 7-8 minut — w poniedziałek do godz. 6;
  • co 10 minut — w sobotę do godz. 9 i po godz. 18; w niedzielę do godz. 11 i po godz. 18; w poniedziałek po godz. 20.

  Autobusy zatrzymują się na przystankach:

  • Plac Kościuszki (nr 10435 — wspólny z liniami 61, 62, 81 i 83 w kierunku Redy);
  • Plac Kościuszki (nr 10440 — na wysokości przystanku tramwaju linii 8 w kierunku Turkusowej);
  • Piastów (nr 11831 — wspólny z liniami 523 i 524 w kierunku placu Rodła);
  • Plac Szarych Szeregów (nr 11714 — wspólny z liniami 523, 524 i 531 w kierunku placu Rodła).

  Powrót z placu Szarych Szeregów do placu Kościuszki (nawrót na placu Odrodzenia) odbywać się będzie jako kurs techniczny, bez pasażerów.

 7. Autobusy linii 86 w kierunku placu Rodła kursują objazdem ulicami Bolesława Śmiałego — 5 Lipca — al. Piastów wg normalnego rozkładu jazdy. Przystanek „Piastów” zostaje przeniesiony na al. Piastów (słupek nr 11811).

Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Wykonawca przebudowy placu Orła Białego wybrany

Firma Budowlano-Usługowa MTM S.A. została wybrana na wykonawcę przebudowy placu Orła Białego. Zgodnie ze złożoną ofertą, koszt prac ma wynieść 16 426 480,48 zł brutto.

Uwaga! Od środy możliwe utrudnienia w ruchu drogowym

Marsz w środę i procesje w czwartek - z tych powodów możemy spodziewać się utrudnień w ruchu i wstrzymania komunikacji miejskiej w Szczecinie.

Wielkie żagle wracają do Szczecina. Wiemy, kto zagra na finale TSR!

Po 7 latach wielkie żaglowce wracają do Szczecina. W dniach 2-5 sierpnia u stóp Wałów Chrobrego, na Łasztowni a przede wszystkim na wodzie rozegra się finał regat The Tall Ships Races.