Wstępne zezwolenie na zajęcie pasa drogowego (urządzenia i infrastruktura podziemna)
(Wydanie decyzji lokalizacyjnej – w trybie art. 39 ust. 3 i 3a ustawy z dnia 21 marca 1985 roku o drogach publicznych w celu zajęcia pasa drogowego pod urządzenie lub infrastrukturę podziemną; decyzja lokalizacyjna w pasie drogowym na umieszczenie np. urządzeń liniowych: linie kablowe, wodociągi, gazociągi, linie telekomunikacyjne, skrzynki pomiarowe itp. – zajęcie części pasa drogowego do korzystania przez wnioskodawcę)
Decyzja niezbędna do uzyskania zezwoleń budowlanych.
Dokumenty potrzebne do załatwienia sprawy:
- wniosek;
- uzgodnienie dokumentacji projektowej przez Naradę Koordynacyjną Dotyczącą Usytuowania Projektowanych Sieci Uzbrojenia Terenu razem z 2 egzemplarzami planszy koordynacyjnej oraz przekroju normalnego ulicy (podczas narady koordynacyjnej nie wydaje się wiążącej opinii na temat przebiegu projektowanej sieci uzbrojenia terenu. Jest to jedynie opinia w tej sprawie, którą może wykorzystać projektant. Ostateczną decyzję w sprawie pozwolenia na budowę wydaje odpowiedni organ administracji architektoniczno-budowlanej);
- dokument potwierdzający przejęcie uprawnień z tytułu gwarancji/rękojmi – należy złożyć w przypadku potrzeby zabezpieczenia trwałości robót;
- pełnomocnictwo dla osób uprawnionych do reprezentacji wnioskodawcy (za złożenie pełnomocnictwa opłata skarbowa w wysokości 17,00 zł, a za urzędowe potwierdzenie zgodności kopii udzielonego pełnomocnictwa z oryginałem należy dodatkowo opłacić 5 zł za każda stronę).
Gdzie załatwisz sprawę?
Dokumenty składasz:
Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie
roboty inżynieryjne i infrastruktura podziemna
ul. Klonowica 5,
Biuro Obsługi Interesantów (BOI)
od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30–15:30
Jakie druki wypełniasz i gdzie je znajdziesz?
Druki – roboty inżynieryjne i infrastruktura podziemna można pobrać ze strony internetowej www.zditm.szczecin.pl i wydrukować.
Kto może pomóc przy wypełnianiu druków?
Przy wypełnieniu wniosku może pomóc kierownik, pracownicy Działu Gospodarczego i Inżynieryjnego Zajęcia Pasa Drogowego, pracownik BOI – ZDiTM w Szczecinie, ul. Klonowica 5
Kolejne kroki w Urzędzie
- Otrzymanie zezwoleń budowlanych – Wydział Urbanistyki i Administracji Budowlanej Urzędu Miasta Szczecin;
- Zatwierdzenie czasowej organizacji ruchu – Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Szczecin;
- Otrzymanie zezwolenia na zajęcie pasa drogowego w celu prowadzenia robót i razem z obliczoną opłatą za umieszczenie infrastruktury podziemnej w pasie drogowym – ZDiTM Szczecin (IG).
Jak długo czekasz na załatwienie sprawy?
Wydanie zezwolenia albo jego odmowa będzie wydana w formie decyzji administracyjnej nie później niż w ciągu miesiąca od daty otrzymania wniosku, a w sprawach szczególnie skomplikowanych (trudnych) w terminie do dwóch miesięcy.
Jaki dokument otrzymasz? Jaką odpowiedź otrzymasz?
Zezwolenie albo odmowa wydania zezwolenia jako decyzja administracyjna.
Czy od tej odpowiedzi można się odwołać?
Tak.
Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Szczecinie, plac Batorego 4, 70-207 Szczecin. Termin wniesienia odwołania od decyzji – 14 dni, liczony od dnia jej doręczenia. Odwołanie można składać za pośrednictwem Dyrektora Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie.
Czy musisz płacić za załatwienie sprawy?
Nie. Sprawę załatwisz bezpłatnie.