przejście do treści strony

AktualnościRSS

Nie otwierać przed rokiem 2048. Kapsuła czasu już w wiadukcie (21.02.2018)

„Nie otwierać przed rokiem 2048”. Taki napis widnieje na kapsule czasu, która zostanie wbetonowana w wiadukt na ulicy Hożej. Przyszłe pokolenia odnajdą w niej pamiątki z roku 2018 — wydanie lokalnej gazety, rozkłady jazdy, zdjęcia mieszkańców i uczniów pobliskiej szkoły, a także niespodziankę od przedszkolaków.

Przebudowa ul. Kniewskiej, zmiany na linii 97 (16.02.2018)

W związku z przebudową ulicy Kniewskiej, autobus linii 97 jeździ objazdem przez ul. Lubczyńską pomijając przystanki „Wolińska”, „Stacja Doświadczalna”, „Kniewska” w kierunku Zakładów Drobiarskich. W kierunku Osiedla Bukowego linia kursuje bez zmian. Zmiana trasy obowiązuje do odwołania.

Przebudowa ul. Arkońskiej — zmiana lokalizacji przystanków (15.02.2018)

W związku z wprowadzeniem kolejnego etapu tymczasowej organizacji ruchu związanej z przebudową ul. Arkońskiej od czwartku 15 lutego, do odwołania zmieniona została lokalizacja przystanków „Spacerowa” dla linii 80 i 525.

Zmiany w siatce połączeń — pierwsze wnioski (14.02.2018)

Minęły ponad 2 tygodnie od startu nowej siatki połączeń i pętli „Turkusowa”. 1730 kursów dziennie, 24 linie autobusowe i 3 tramwajowe dają po zmianach możliwość wygodnego dotarcia do centrum miasta i poszczególnych miejsc na prawym brzegu Odry. Każdego dnia do ZDiTM wpływają uwagi i sugestie mieszkańców, dzięki którym niebawem pojawią się pierwsze, drobne korekty.

Ludzie listy piszą… (08.02.2018)

W 2017 roku do Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego wpłynęło blisko 45 tysięcy pism, a dyspozytorzy Centrali Ruchu odbierali kilkadziesiąt telefonów dziennie. Mieszkańcy piszą wnioski, petycje i składają różnego rodzaju dokumenty urzędowe. Zdarzają się także donosy na sąsiada, anonse matrymonialne i pytania o rozkłady jazdy pociągów czy ceny w sklepach ogólnobudowlanych.

Darmowe przejazdy i wyższe kary (02.02.2018)

Duże zmiany czekają pasażerów komunikacji miejskiej. Niebawem w przepisach pojawią się nowe zapisy. Autobusami i tramwajami uczniowie szkół podstawowych pojadą za darmo, a „gapowicze” muszą spodziewać się wyższych kar za jazdę bez biletu.

Nowy chodnik i oświetlenie na Rostockiej (29.01.2018)

Zakończyły się prace na ulicy Rostockiej. Pod koniec ubiegłego roku zostało włączone oświetlenie i już przed świętami Bożego Narodzenia poprawiło bezpieczeństwo na ulicy. W ramach zadania wybudowano również nowy chodnik na odcinku od ul. Jemiołowej do ul. Korony Północnej, a na wniosek mieszkańców zmian jest więcej.

Likwidacja przystanków „Lechicka” i „Ostowa” dla linii 95 (06.01.2018)

W związku z pracami wykonywanymi przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. od dnia 8.01.2018 r. nastąpi wyłączenie z ruchu samochodowego wjazdu w ul. Ostową od ul. Radosnej i tym samym czasowej likwidacji ulegają przystanki „Lechicka” i „Ostowa” dla linii 95. Przejazd dla pojazdów będzie możliwy łącznikiem gruntowym od ul. Radosnej. Przewidywany termin zakończenia prac: 20.04.2018 r.

Przebudowa przystanku w Łęgach (24.10.2017)

W związku z przebudową przystanku nawrotowego miejscowości Łęgi („Łęgi Wieś”) z dniem 24 października zawieszeniu ulega obsługa przystanku „Łęgi Wieś”, a przystanki „Łęgi Skrzyżowanie” przeniesione zostają na ul. Północną. 

przewiń do góry