przejście do treści strony

AktualnościRSS

Przebudowa ulicy Kwiatowej coraz bliżej (23.02.2017)

W ramach umowy na przebudowę ulicy Kwiatowej wykonawca zobowiązany będzie do przeprowadzenia prac budowlanych, a także uzyskania odpowiednich uzgodnień. Zmiany na ulicy Kwiatowej obejmować będą przebudowę chodników, jedni i miejsc postojowych, oświetlenia ulicznego, odwodnienia i kolidującego uzbrojenia. Pojawi się dodatkowa zieleń i mała architektura. Będzie wygodniej i bezpieczniej także dla pasażerów komunikacji miejskiej.

Nowe autobusy na trasach jeszcze w lutym (09.02.2017)

4 nowe autobusy wyjadą jeszcze w lutym na trasy obsługiwane przez spółkę autobusową Dąbie. Dzięki nowym systemom pojazdy nie uruchomią się dopóki kierowca nie dmuchnie w alkomat i nie wykaże swojej trzeźwości, nie ruszy z przystanku bez włączenia lewego kierunkowskazu. Jednocześnie pojazd wyposażony jest w dodatkowe, zewnętrzne oświetlenie drzwi, oznakowanie wewnątrz i ułatwienia dla pasażerów oraz kierowców.

Zmiany w rozkładach jazdy autobusów (09.02.2017)

W najbliższych dniach nastąpią zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Pierwsze z nich spowodowane są feriami zimowymi, inne wprowadzone zostaną na stałe. Prosimy pasażerów linii 81, 83, 88, 103, 106, 109, 110, 111, 122, C, D i E o szczególną uwagę podczas planowania podróży.

Nowości w aplikacji mobilnej moBiLET (03.02.2017)

Każdego miesiąca przybywa użytkowników aplikacji mobilnych do zakupu biletów komunikacji miejskiej. Tylko od początku roku z wersji dedykowanej Szczecinowi korzystało prawie 80 tysięcy osób. Dla porównania w styczniu 2016 roku było ich około 48 tysięcy. W lutym elektronicznej formie biletu pojawiły się nowości.

Uchwała Krajobrazowa Miasta Szczecin 2017 — konsultacje (03.02.2017)

W dniach 8-28 lutego odbędą się konsultacje projektu Uchwały Krajobrazowej Miasta Szczecin 2017. Z dokumentem można się będzie zapoznać w siedzibie Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie przy ul. Klonowica 5 (pokój 17), 71-241 Szczecin w godzinach od 8:00 do 15:00 oraz na Portalu Systemu Informacji Przestrzennej Miasta Szczecin pod adresem www.geoportal.szczecin.pl.

Jaśniej na niebezpiecznych przejściach dla pieszych (01.02.2017)

Zdecydowanie jaśniej zrobiło się na 9 przejściach dla pieszych. Zakończyły się prace związane w montażem specjalnych naświetlaczy w miejscach szczególnie niebezpiecznych. Teraz przejście na drugą stronę jezdni jest bardziej komfortowe, a sytuacji zagrażających życiu pieszych będzie dużo mniej.

Zmiany w ZDiTM (26.01.2017)

Nowy rok i nowe zadania przyniósł w Zarządzie Dróg i Transportu Miejskiego zmiany. Duży nacisk zostanie położony na współpracę z Radami Osiedli. Szczeciński Budżet Obywatelski, działania drogowe, komunikacyjne, związane z utrzymaniem czystości oraz wsłuchiwanie się w potrzeby mieszkańców naszego miasta — to dla nas priorytet. Od 1 lutego powołane zostanie nowe stanowisko Pełnomocnika ds. współpracy z Radami Osiedli.

O zachodzie słońca zrobi się jaśniej (25.01.2017)

Ponad 2100 metrów kabla, 31 słupów i opraw oświetleniowych i zrobiło się jaśniej. W środę wraz z istniejącym już oświetleniem ulicznym, zgodnie z zegarem astronomicznym, włączone zostały także nowe lampy przy ulicy Bogumińskiej.

Wymiana ciepła także na przystanku (25.01.2017)

Masz niepotrzebną kurtkę, czapkę lub rękawiczki? Od dzisiaj można je zostawić na wieszaku pod wiatą przystankową koło dworca Szczecin Główny. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego oraz AMS, jako właściciel wiaty przyłączyli się do akcji Wymiana Ciepła.

Nowe rondo poprawi bezpieczeństwo (20.01.2017)

W najbliższych dniach rozpocznie się przebudowa skrzyżowania ulic Przelotowej, Łubinowej, Nałkowskiej i Handlowej. Przekazany został plac budowy, a wykonawca czeka tylko na sprzyjające warunki atmosferyczne, żeby poprawić płynność i bezpieczeństwo ruchu w tym miejscu.

Przeniesienie przystanku „Plac Grunwaldzki” dla linii 70 (10.01.2017)

W związku z remontem chodnika wzdłuż al. Jana Pawła II przystanek autobusowy „Plac Grunwaldzki” dla linii 70 w kierunku Urzędu Miasta zostaje przeniesiony na rondo plac Grunwaldzki, na przystanek wspólny z komunikacją nocną.

przewiń do góry