przejście do treści strony

AktualnościRSS

Zmiany na ul. Rostockiej (17.11.2017)

Zdecydowanie poprawi się bezpieczeństwo pieszych i kierowców na ulicy Rostockiej. Rozpoczęły się prace związane z budową chodnika i nowego oświetlenia. Zmian można spodziewać się jeszcze w tym roku.

Zmiana w kursowaniu linii 86 (17.11.2017)

Informujemy, że od najbliższego poniedziałku 20 listopada autobus linii 86 wraca na swoją stałą trasę. Przywrócony zostaje przystanek na placu Zamenhofa.

Trwają wymiany nawierzchni (16.11.2017)

Trwają prace związane z wymianą nawierzchni na 10 szczecińskich ulicach. Drogowców można spotkać w kilku miejscach jednocześnie, dlatego prosimy kierowców o wyrozumiałość i szczególną uwagę. Informujemy także, że w związku z robotami opóźnienia występują na liniach autobusowych łączących Szczecin z Policami.

Nowa kasa w Policach otwarta! (14.11.2017)

Do dyspozycji mieszkańców Polic oddano nową kasę biletową. Ponownie zakupu biletów można dokonywać wygodnie w jednym miejscu.

Powstaje rondo przy Miodowej (10.11.2017)

W Szczecinie powstaje kolejne rondo. Kierowcy korzystają już z nowej organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Miodowej i Chorzowskiej. Dzięki zmianie ruch będzie się odbywał bardziej płynnie, a autobusy komunnikacji miejskiej będą miały łatwiejszy wyjazd.

Otwarcie ul. Jagiellońskiej (09.11.2017)

Na ulicy Jagiellońskiej trwają prace porządkowe i wykończeniowe. W piątek 10 listopada nastąpiło wprowadzenie stałej organizacji ruchu, a tym samym udostępnienie ul. Jagiellońskiej dla pojazdów i pieszych.

Szczecin stroi się na święta (08.11.2017)

Ponad 500 kurtyn świetlnych i prawie 500 różnych ozdób słupowych i przestrzennych rozświetli niebawem Szczecin. Trwa montaż ozdób świątecznych. Do uruchomienia tegorocznej iluminacji pozostał niecały miesiąc, włączenie nastąpi 6 grudnia.

Zmiany na liniach 101 i 111 (03.11.2017)

Informujemy, że na wiosek pasażerów od 6 listopada nastąpią zmiany na liniach 101 i 111. Prosimy o szczególną uwagę i dokładne planowanie podróży.

Ulica Sczanieckiej przejezdna! (31.10.2017)

Koniec utrudnień na ul. Sczanieckiej! We wtorek w godzinach wieczornych ulicą Emilii Sczanieckiej pojadą już samochody. Kierowcom zostaną udostępnione oba pasy w obu kierunkach modernizowanego odcinka.

Zmiana rozkładu jazdy linii 68 (26.10.2017)

Informujemy, że z dniem 6 listopada na linii 68 nastąpi zmiana rozkładu jazdy obowiązującego we wszystkie dni tygodnia. Zmiana będzie polegać na korekcie czasów przejazdu w obu kierunkach. Odjazdy z przystanków „Przepiórki” i „Świergotki” zostaną opóźnione o 1 minutę.

Przystanek „Junacka” przesunięty (26.10.2017)

W związku z pracami budowlanymi na ul. Chorzowskiej od dnia 27 października do odwołania, przystanek „Junacka” dla autobusów linii 51 i 532 w kierunku Głębokiego zostanie przesunięty o około 50 m w kierunku jazdy.

Kasa w Policach pod nowym adresem (25.10.2017)

Do 13 listopada nieczynna będzie kasa biletowa ZDiTM w Policach. Nowy Punkt Obsługi Klienta zostanie oddany do użytku w nowej lokalizacji przy ul. Bankowej 11 c,d,e, wejście od ul. PCK. 

Ulica Kwiatowa w przebudowie (25.10.2017)

Trwają prace na ul. Kwiatowej. Wykonane zostały roboty rozbiórkowe, korytarzowe, ziemne, przebudowy odcinków odwodnienia i oświetlenia.

Przebudowa przystanku w Łęgach (24.10.2017)

W związku z przebudową przystanku nawrotowego miejscowości Łęgi („Łęgi Wieś”) z dniem 24 października zawieszeniu ulega obsługa przystanku „Łęgi Wieś”, a przystanki „Łęgi Skrzyżowanie” przeniesione zostają na ul. Północną. 

Na szczecińskich ulicach coraz jaśniej (18.10.2017)

Na szczecińskich ulicach robi się jaśniej. Energooszczędne, ledowe oświetlenie właśnie powstało, lub pojawi się wkrótce, w kolejnych miejscach. Takie rozwiązania gwarantują zużycie energii elektrycznej na optymalnym poziomie, a także zapewnią bezpieczeństwo mieszkańcom.

Dziesięć ulic zyska nową nawierzchnię (16.10.2017)

Dziesięć kolejnych ulic zyska nową nawierzchnię. Pierwsze prace ruszą w tym tygodniu, a o kolejnych będziemy informować na bieżąco.

Dzieci wracają do zajezdni! (12.10.2017)

Dzieci znów odwiedzą zajezdnię autobusową na Klonowica. Rozpoczynamy jesienną edycję akcji „Pasażer od przedszkola”. W zeszłym roku ponad 700 maluchów dowiedziało się, jak należy zachowywać się w pojazdach komunikacji miejskiej i na przystanku. Ile grup przyjedzie do nas tym razem, dowiemy się z końcem listopada.

Przystanek „Basen Górniczy” przeniesiony (11.10.2017)

W związku z organizacją ruchu na czas remontu Trasy Zamkowej wprowadzającą buspas na odcinku od Basenu Górniczego do przystanku „Port Centralny” przystanek „Basen Górniczy” dla linii pospiesznych A, B, C, D, E, G zostaje przeniesiony na przystanek autobusowo-tramwajowy „Basen Górniczy”. Zmiana będzie obowiązywać do odwołania. 

Start konsultacji ws. Sieci Tramwajowej Prawobrzeże (20.09.2017)

Ruszają kompleksowe konsultacje społeczne dotyczące planów stworzenia Sieci Tramwajowej Prawobrzeże. W październiku odbędą się spotkania z mieszkańcami, a w miasto wyruszą ankieterzy. Konsultacje mają ułatwić podjęcie decyzji o kolejności realizacji trzech proponowanych wariantów.

przewiń do góry