przejście do treści strony

AktualnościRSS

A tymczasem w Gdyni… (27.03.2017)

217 czołgów, czyli ponad 9700 ton — taki ciężar miały wyburzone elementy starego mostu Cłowego. Prace związane z jego remontem idą pełną parą, aby pełną przejezdność osiągnąć w połowie wakacji. W Gdyni powstaje stalowa konstrukcja przęseł. Trwa wytwarzanie 24 segmentów, które będą połączone w Gdyni w dwa o długości 14 × 100 metrów. To właśnie te kolosy przypłyną do Szczecina w najbliższych tygodniach.

Rozpoczynamy wymianę nawierzchni — na pierwszy ogień ulice Gdańska i Szczawiowa (24.03.2017)

Pogoda sprzyja, a temperatury są coraz wyższe, dlatego rozpoczynamy prace związane z wymianą nawierzchni. W najbliższych dniach kierowcy mogą spodziewać się utrudnień na ulicy Gdańskiej i Szczawiowej.

Ratujemy Bufo bufo (24.03.2017)

Ponad 2300 osobników Bufo bufo zostało uratowanych w 2016 roku przed tragiczną śmiercią pod kołami samochodów. Wiosenna akcja ratunkowa właśnie trwa. Ropucha szara, bo o niej mowa, jest gatunkiem chronionym i właśnie odważnie migruje do miejsc rozrodu przez drogę publiczną. Żaby ratowane są nie tylko przez dzieci, co roku te płazy przenoszone są także przez pracowników ZDiTM.

Nowa ścieżka dla rowerzystów w centrum (21.03.2017)

W najbliższych dniach rozpocznie się budowa drogi dla rowerów w ciągu alei Niepodległości od ul. 3 Maja do Bramy Portowej, po stronie wschodniej. Inwestycja poprawi komfort cyklistów i uporządkuje ruch na chodniku w tym rejonie.

Nowość w Szczecinie poprawi bezpieczeństwo pieszych (20.03.2017)

Wyjątkowe oświetlenie przejścia dla pieszych pojawiło się na ulicy Kopernika. Specjalne światełka zatopione w jezdni włączają się automatycznie, gdy wyczują ruch pieszego. To nowość w Szczecinie i w całej Polsce.

Wraca akcja Pasażer od przedszkola (20.03.2017)

W zeszłym roku przez dwa miesiące zajezdnie autobusowe na Klonowica i Struga odwiedziło ponad 700 dzieci. Zapraszamy na wiosenną edycję akcji Pasażer od Przedszkola. Zajęcia organizowane przez ZDiTM, a także spółki przewozowe SPAK i SPAD przeznaczone są dla dzieci z przedszkoli i klas początkowych szkół podstawowych.

Otwarcie ofert na przebudowę ulicy Jagiellońskiej (17.03.2017)

Fontanna w centralnym punkcie, ławeczki, stojaki rowerowe, nowa zieleń i ruch uspokojony. Ulicę Jagiellońską i plac Zamenhofa czeka gruntowna przemiana. W piątek nastąpiło otwarcie ofert na roboty budowlane w tym rejonie.

Most Cłowy — raport z budowy (15.03.2017)

Zakończył się najbardziej widowiskowy etap remontu mostu Cłowego — demontaż przęseł. Teraz na placu budowy widać niewiele, ale to nie oznacza, że nie dzieje się nic. Części przyczółków — korpusu i skrzydełek, zostały rozebrane do poziomu fundamentów. Wszystkie wykonywane obecnie roboty wokół tych elementów zostały przewidziane umową i nie zagrażają terminowi przywrócenia przeprawy do używania.

Dbajmy o czystość w komunikacji miejskiej (13.03.2017)

Codziennie w szczycie komunikacyjnym po Szczecinie jeździ około 330 pojazdów komunikacji miejskiej. Każdej nocy lub z samego rana autobusy i tramwaje przygotowywane są do wypuszczenia na trasę. Przewoźnicy dokładają starań, aby czysty tabor wyjeżdżał z zajezdni, ale to, w jakim stanie wraca, w dużej mierze zależy już od pasażerów.

Nowe rondo już otwarte (07.03.2017)

Otwarte zostało rondo u zbiegu ulic Łubinowej, Handlowej i Nałkowskiej. Przywrócone zostają przystanki komunikacji miejskiej, a przejazd przez przebudowane skrzyżowanie jest płynny.

Nowe schody na ulicy Wojciechowskiego (01.03.2017)

Trwają prace związane z remontem schodów przy ulicy Wojciechowskiego. Po ich zakończeniu zdecydowanie poprawi się nie tylko komfort i bezpieczeństwo pieszych, ale także walor estetyczny. Po nowych schodach spacerować będzie można wiosną.

przewiń do góry