Archiwum aktualnościRSS

Wesołych Świąt! (02.04.2021)

Słonecznych, pięknych Świąt, pełnych spokoju i zdrowia oraz wiosennej energii życzy dyrekcja i pracownicy ZDiTM.

Roboty bitumiczne na ulicy Jodłowej (19.03.2021)

Informujemy, że na najbliższy poniedziałek planowane jest rozpoczęcie robót bitumicznych na ul. Jodłowej. Wykonywana będzie warstwa wiążąca na całym odcinku, na którym prowadzone są roboty związane z remontem nawierzchni oraz przebudową i renowacją sieci wodno-kanalizacyjnej. Stosowne informacje zostały wcześniej przekazane spółdzielniom i mieszkańcom.

Zmiany od 1 kwietnia (04.03.2021)

Przypominamy, że 1 kwietnia to czas zmian w taryfie biletowej w naszym mieście. Prosimy pasażerów o dokładne planowanie zakupów biletów, szczególnie okresowych. Przyszły miesiąc to także nowości w ramach strefy płatnego parkowania i nowa linia autobusowa w jej obrębie.

Przed nami kolejne opady śniegu (10.02.2021)

Na najbliższy czwartek prognozowane są w Szczecinie kolejne opady śniegu. Zima nie jest zaskoczeniem dla drogowców, a w gotowości jest ponad 30 pojazdów i ponad 100 osób.

Wyłączenie sygnalizacji (27.01.2021)

Informujemy, że dniu 27 stycznia w godz. 6:00-18:00 został przełączony program sygnalizacji świetlnej (na żółty migający) na skrzyżowaniu ul. Krasińskiego z ul. Niemierzyńską i ul. Niemcewicza w Szczecinie. Do poniedziałku przeprowadzony zostanie pomiar i obserwacja ruchu.

Roboty na ulicy Mickiewicza (22.01.2021)

Jeśli pozwoli na to pogoda wykonawca deklaruje rozpoczęcie prac na ulicy Mickiewicza w najbliższy poniedziałek. Roboty w rejonie skrzyżowania ulic Brzozowskiego i Łukasińskiego miały rozpocząć się już w grudniu.

Sezon na dziury w drogach (19.01.2021)

Zima to trudny czas dla kierowców, ale także dla drogowców. Wahania temperatur powodują pojawianie się większej ilości dziur w drogach. To zjawisko zupełnie normalne, choć uciążliwe dla kierowców. Apelujemy więc o szczególną uwagę w sytuacji, gdy ktoś zauważy ubytek w jezdni lub drogowców naprawiających szkody, które wyrządziła zima.

Utrudnienia na ulicy Długosza. Awaria ZWiK (15.01.2021)

W związku z awarią ZWiK występują utrudnienia na ulicy Długosza. Komunikacja miejska zostaje zabrana z rejonu awarii i poprowadzona z ulicy Barbary przez ulicę Krasińskiego. Sytuacja jest dynamiczna i może ulec zmianie. Prosimy kierowców o szczególną uwagę.

Drogowe podsumowanie roku (04.01.2021)

Ponad 20 ulic z nową nawierzchnią, remonty chodników i budowa zupełnie nowych ciągów pieszych. Do tego zadania inwestycyjne, których w ubiegłym roku także nie zabrakło. 2020 rok był dla ZDiTM bardzo pracowity.

Start robót torowych. Zamknięcie ulic na Niebuszewie (31.12.2020)

W sobotę 9 stycznia rozpoczną się prace związane z kolejną częścią torowej rewolucji. W ramach pierwszego etapu robót prace prowadzone będą na ulicy Kołłątaja na odcinku od ronda Giedroycia do ronda Sybiraków oraz wzdłuż ulicy Asnyka na odcinku od ronda Sybiraków do ul. Boguchwały. Prace odbywać się będą przy całkowitym zamknięciu ruchu w ciągu tych ulic. W związku z tym wprowadzone zostaną także zmiany w komunikacji miejskiej. Okolice zamkniętych ulic będą przez miejskie służby monitorowane, a zatwierdzone rozwiązania w razie konieczności modyfikowane.

przewiń do góry