×

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:×

PL — język polski
EN — English language
DE — deutsche Sprache
UK — українська мова

Archiwum aktualnościRSS

Kobiety za kółkiem (08.03.2019)

Wstają, kiedy inni jeszcze smacznie śpią. Bywa, że na nogach są o 3 rano, żeby przygotować się do porannej służby. Płeć piękna jako kierująca w pojazdach komunikacji miejskiej nie jest już zaskoczeniem.  Motorniczych i kierowców kobiet jest w Szczecinie coraz więcej. W tej chwili Pań w spółkach miejskich i ZDiTM jest prawie 200.

Utrudnienia w ruchu 10 marca (07.03.2019)

W związku organizacją biegu „SANPROBI — Bieg kobiet” 10 marca od godzin porannych nastąpi zamknięcie dla ruchu samochodowego ulic w obrębie Jasnych Błoni. Prosimy kierowców o szczególną uwagę podczas trwania wydarzenia i zwracanie uwagi na objazdy, a pasażerów o wyrozumiałość.

Przejazd na ulicy Lipowej wznowiony (20.02.2019)

Informujemy, że przejazd kolejowy na ul. Lipowej został otwarty. Ruch odbywa się normalnie.

Strefa 30 na Pogodnie coraz bliżej (19.02.2019)

Wiosną rozpoczną się prace związane z zadaniem pod nazwą „Utworzenie »Strefy 30« w obrębie ulic Okrzei — Budzysza Wosia — Przybyszewskiego — Grzegorza z Sanoka wraz z remontem jezdni i chodników na ul. Przybyszewskiego — Reymonta — Grzegorza z Sanoka w Szczecinie. Etap III — Przebudowa ul. Reymonta wraz z dostosowaniem organizacji ruchu”. W najbliższych dniach nastąpi podpisanie umowy z wykonawcą robót.

Najlepsza oferta na przebudowę Libelta została wybrana (12.02.2019)

Mamy wynik postępowania na realizację zadania pod nazwą „Przebudowa ulicy Libelta na odcinku od ul. Paderewskiego do ul. Budzysza Wosia w Szczecinie wraz z przebudową oświetlenia”. Umowa powinna zostać podpisana w najbliższych dniach.

Tramwaj walentynkowy (11.02.2019)

W walentynki często szuka się wyjątkowych pomysłów na wyznanie miłości, ciekawą randkę lub niezapomniane miejsce na oświadczyny. Inspiracją może być propozycja spółki Tramwaje Szczecińskie — Walentynkowy tramwaj, który będzie jeździł po naszym mieście już 14 lutego.

50 nowych miejsc do parkowania (31.01.2019)

Zakończone zostały prace związane z zadaniem „Budowa miejsc parkingowych w ciągu ul. Janiszewskiego”. W zakres wchodziło stworzenie 50 miejsc parkingowych, w tym 4 dla niepełnosprawnych. W ramach robót pojawiły się także 4 słupy oświetleniowe. Wykonawcą była firma Strabag, której wynagrodzenie zgodnie z umową to 1 124 555,31 zł.

Nowe samochody elektryczne zasilą flotę wiosną (30.01.2019)

Na stronie internetowej Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego pojawił się wynik przetargu zakup i dostawę czterech fabrycznie nowych samochodów osobowych o napędzie w 100% elektrycznym wraz z akumulatorami. Kolejne ekologiczne pojazdy — 2 Nissany Leaf i Renault Zoe, pojawią się w naszym mieście wiosną.

Są środki na budowę węzła przesiadkowego w Podjuchach (28.01.2019)

Parking park and ride, nowa pętla autobusowa z zagospodarowaniem terenu, nowe jezdnie, chodniki i oświetlenie — to wszystko powstanie w Podjuchach. Znany jest już wynik postępowania na zadanie „Budowa węzła przesiadkowego stacja Podjuchy wraz z urządzeniami związanymi z integracją transportu na linii kolejowej 273 w ramach projektu »Budowa Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej z wykorzystaniem istniejących odcinków linii kolejowych nr 406, 273, 351« w formie zaprojektuj i wybuduj”. Umowa z wybranym wykonawcą powinna być podpisana w najbliższych dniach.

Jest wynik przetargu na zmiany na ulicy Małkowskiego (25.01.2019)

Na stronie Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego pojawił się wynik postępowania na zadanie „Przebudowa ul. Małkowskiego na odcinku od alei Piastów do ulicy Bogusława X oraz ulicy Królowej Jadwigi na odcinku od ulicy Krzywoustego do ulicy Małkowskiego”. Umowa z wybranym wykonawcą powinna zostać podpisana na początku lutego.

przewiń do góry