Montaż wag preselekcyjnych — harmonogram prac

opublikowano: · informacja archiwalna

Jeszcze w tym roku w Szczecinie zamontowane zostaną wagi preselekcyjne, czyli urządzenia pozwalające wykryć auta, których dopuszczalna masa całkowita jest przekroczona. W związku z prowadzonymi pracami mogą występować czasowe utrudnienia w ruchu w miejscach, gdzie takie urządzenia się znajdą. Pierwsze roboty planowane są w nocy z 22 na 23 października.

Przedstawiamy harmonogram prac z datami oraz rodzajem utrudnień. Roboty prowadzone będą w godzinach wieczornych i nocnych, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, więc terminarz może ulec zmianie.

Planowane prace to umiejscowienie na wybranych przez inwestora odcinkach czujników instalowanych w nawierzchni, pętli indukcyjnych oraz konstrukcji wsporczej wraz z kamerami.

Głównym celem instalacji wag preselekcyjnych jest ograniczenie ruchu pojazdów przeciążonych na wybranych drogach w Szczecinie. Przypominamy, że system WIM-P (Weight in Motion Preselection) to komputerowy system do automatycznego wykrywania i identyfikacji pojazdów ponadgabarytowych bez ich zatrzymywania.

Specjalne czujniki będą rejestrować przejazd pojazdów, mierzyć nacisk koła na nawierzchnię drogi i za pośrednictwem sterowników przekształcą je na ciężar nacisku na koła, osi i łączny ciężar pojazdu. Pętle indukcyjne będą służyć do pomiarów prędkości i łącznej długości pojazdów. Kamery i systemy identyfikacji pozwolą natomiast na pozyskanie wiedzy o marce, numerze rejestracyjnym, modelu, dacie i godzinie przejazdu.

System charakteryzuje się dużymi zakresami pomiarowymi: nacisk na oś: 500-20.000 kg, brak wrażliwości wyników ważenia w zakresie prędkości przejazdu od 15 do 170 km/h, zakres temp. pracy −40 °C do 80 °C.

Do instalacji systemu WIM-P wybrano poniższe lokalizacje:

  1. ul. Cukrowa (przy granicach miasta Szczecin)
  2. ul. Krygiera (rejon drogi przy rzece Odrze Wschodniej)
  3. ul. Zegadłowicza (przy granicach miasta Szczecin)
  4. ul. Gdańska (rejon Basenu Górniczego)
  5. ul. Batalionów Chłopskich (lokalizacja opcjonalna)

Umowa podpisana została z konsorcjum firm DUORS Sp. z o.o.i SAFE Co. Ltd Sp. z o.o. na wykonanie na zasadzie zaprojektuj i zbuduj zadania pn. Budowa miejsc do ważenia pojazdów (wagi preselekcyjne) w wybranych lokalizacjach w granicach administracyjnych miasta Szczecin — wjazd/wyjazd/do/z miasta. Koszt realizacji umowy to kwota 2 801 00,50 zł.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Uwaga! Możliwe przymrozki

IMGW wydał ostrzeżenie dla Szczecina o możliwych przymrozkach

Selekcja roślin ważnym etapem inwestycji

W ramach przebudowy ulic Kredowej i Ostoi-Zagórskiego dokonano wyboru nasadzeń, które są ważnym elementem procesu inwestycji.

Monopoly Szczecin już oficjalnie! Wspólnie wybierzemy, co trafi na planszę

Jesienią tego roku do sprzedaży trafi specjalna edycja kultowej gry Monopoly poświęcona Szczecinowi.