PANtografik przypomina kierowcom

opublikowano: · informacja archiwalna

PANtografik pojawił się na tylnej szybie tramwajów. Tym razem przypomina kierowcom o zachowaniu bezpiecznej odległości oraz o tym, żeby nie blokować torowiska. 115 okrągłych nalep z wesołą postacią znajdzie się na wszystkich tramwajach z zajezdni Pogodno.

Każdego dnia na naszych drogach widać sytuacje, w których auta blokują torowisko. Kierowcy nie zwracają uwagi na to gdzie jest ich pas ruchu i wjeżdżają na tory lub zastawiają je przy próbie skrętu. Innym przewinieniem zmotoryzowanych jest brak zachowania bezpiecznej odległości od tramwaju, zarówno z tyłu jak i z boku. O tym jak się zachować na drodze przypomina PANtografik. Na tylnych szybach tramwajów pojawiły się nalepy z graficznym przedstawieniem zasad. Oklejone będą wszystkie pojazdy z zajezdni Pogodno.

Tylko do końca października tego roku doszło do prawie 100 kolizji z winy kierowcy z udziałem tramwajów. Liczymy na to, że dzięki akcji spółki Tramwaje Szczecińskie kierowcy będą pamiętali jak należy się zachować na drodze w pobliżu tramwaju, a dzięki temu zmniejszy się ilość zdarzeń niebezpiecznych.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Poznaj program otwarcia Fabryki Wody

Pozostał tydzień do otwarcia Fabryki Wody. Baseny, zjeżdżalnie, sauny, odkrywanie świata nauki w Edukatorium – jednym słowem, mnóstwo świetnej zabawy. Poznajcie program weekendu otwarcia.

Przed nam Dni Samorządu 2024

Przypominamy. Już za kilka dni kolejna odsłona wydarzenia, które ma inspirować młodzież do działania na rzecz lokalnych społeczności. Tym razem pod hasłem „Komunikacja przyszłości – budowanie relacji w świecie 5.0”.

Kwietne dywany i wieże powróciły

Ponad 25 tys. kolorowych roślin zapełniło w tym roku miejskie kwietniki i ozdobne wieże. Niezwykły kwietny dywan, wykonany przez Zakład Usług Komunalnych, można podziwiać przed Pomnikiem Czynu Polaków.