Można podglądać most Cłowy

opublikowano: · informacja archiwalna

Można podglądać, co dzieje się na moście Cłowym. Wystarczy wejść w zakładkę DLA KIEROWCY — REMONT MOSTU CŁOWEGO i zobaczyć aktualny obraz remontowanej przeprawy.

Na moście zdemontowane zostało już oświetlenie, barierki, dylatacje i inne urządzenia. Aby zmniejszyć ciężar przęseł sfrezowana została także jezdnia. W chwili obecnej wykonywane są otwory technologiczne oraz trwa montaż belek i klatek umożliwiających rozbiórkę przęseł. Przęsło środkowe zostanie w całości podniesione do góry, wysunięte poza obrys konstrukcji, opuszczone na specjalny ponton i odtransportowane na nabrzeże, gdzie zostanie rozkruszone. Przęsła skrajne zostaną podzielone na mniejsze elementy poprzez przecięcie podłużnie i poprzeczne konstrukcji, a następnie zostaną opuszczone na ponton i odtransportowane w miejsce utylizacji.

Część nośna obiektu zostanie usunięta jeszcze w tym roku. Umowa z firmą Vistal Gdynia S.A. została podpisana 5 września na kwotę 18 679 527 zł. Pełna przejezdność mostu ma być umożliwiona do 31 lipca 2017 roku, a na wykonanie całego przedmiotu umowy firma ma 12 miesięcy od dnia podpisania umowy.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Wykonawca przebudowy placu Orła Białego wybrany

Firma Budowlano-Usługowa MTM S.A. została wybrana na wykonawcę przebudowy placu Orła Białego. Zgodnie ze złożoną ofertą, koszt prac ma wynieść 16 426 480,48 zł brutto.

Uwaga! Od środy możliwe utrudnienia w ruchu drogowym

Marsz w środę i procesje w czwartek - z tych powodów możemy spodziewać się utrudnień w ruchu i wstrzymania komunikacji miejskiej w Szczecinie.

Wielkie żagle wracają do Szczecina. Wiemy, kto zagra na finale TSR!

Po 7 latach wielkie żaglowce wracają do Szczecina. W dniach 2-5 sierpnia u stóp Wałów Chrobrego, na Łasztowni a przede wszystkim na wodzie rozegra się finał regat The Tall Ships Races.