Nowe oznakowanie poziome

opublikowano: · informacja archiwalna

Wielkimi krokami zbliża się sezon na odświeżenie oznakowania poziomego. W Szczecinie w miejscach najbardziej niebezpiecznych na jezdni można zobaczyć pasy czerwone i białe. Ma to na celu ochronę najmniej zabezpieczonego uczestnika ruchu drogowego, jakim jest pieszy. W związku z planowaną nowelizacją Ustawy o Ruchu Drogowym na naszych jezdniach pojawią się w tym roku zmiany.

Zgodnie z zawartą z wykonawcą na oznakowanie poziome umową, jest on zobowiązany do reagowania na wszelkie zmiany w rozporządzeniach i dokumentach ministerialnych. W związku z tym już teraz zakupiono 5 tysięcy litrów pomarańczowej i niebieskiej farby. Po ostatnich wątpliwościach radnego ze Szczecina, które dotyczyły znieważenia barw narodowych, miejsca z pasami biało-czerwonymi zostaną uzupełnione o kolor niebieski. Obowiązującym będzie kombinacja biały-niebieski-czerwony.

W innych miejscach czerwień zastąpimy barwą pomarańczową. Ze wstępnych ustaleń wynika, że miasta będą miały 3 miesiące na zmiany w oznakowaniu poziomym. Szczecin chce się do tego przygotować z wyprzedzeniem.

Jak już informowaliśmy, w zeszłym roku wymieniono lub dostawiono ponad 1000 znaków pionowych, w ramach bieżącego utrzymania i doznakowania. Po zmianach w ustawie znaki zakazu, a także dodatkowe - biało-czerwone będą zlikwidowane i zastąpione biało-pomarańczowymi. Proces zmian w tym wypadku będzie dłuży i zakłada 2 lata wejścia w życie ustawy


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Poznaj program otwarcia Fabryki Wody

Pozostał tydzień do otwarcia Fabryki Wody. Baseny, zjeżdżalnie, sauny, odkrywanie świata nauki w Edukatorium – jednym słowem, mnóstwo świetnej zabawy. Poznajcie program weekendu otwarcia.

Przed nam Dni Samorządu 2024

Przypominamy. Już za kilka dni kolejna odsłona wydarzenia, które ma inspirować młodzież do działania na rzecz lokalnych społeczności. Tym razem pod hasłem „Komunikacja przyszłości – budowanie relacji w świecie 5.0”.

Kwietne dywany i wieże powróciły

Ponad 25 tys. kolorowych roślin zapełniło w tym roku miejskie kwietniki i ozdobne wieże. Niezwykły kwietny dywan, wykonany przez Zakład Usług Komunalnych, można podziwiać przed Pomnikiem Czynu Polaków.