Narutowicza przyjazna rowerzystom

opublikowano: · informacja archiwalna

Rozpoczęło się malowanie pasów rowerowych wzdłuż ul. Narutowicza w Szczecinie. To kolejne udogodnienie dla rowerzystów w tym obszarze.

Na ul. Narutowicza pasy rowerowe zostaną wyznaczone z obu stron. Na południowej nitce jezdni (kierunek od al. Piastów do ul. Potulickiej) rowerzyści będą mieli do dyspozycji pas na całym tym odcinku drogi. Na tym kierunku, na fragmencie od al. Piastów do ul. Kusocińskiego, samochody pojadą dwoma pasami (zostaną zwężone, aby zmieścić pas dla rowerów). Z kolei na dalszym fragmencie, czyli do ul. Potulickiej samochody będą jeździć jednym pasem, zwiększy się za to liczba miejsc parkingowych, bo obowiązywać będzie parkowanie skośne. Przed samym skrzyżowaniem z ul. Potulicką pozostaną dla aut, jak dziś, trzy pasy.

Na północnej nitce pas dla rowerów planowany jest wyłącznie na odcinku od ul. Potulickiej do pl. Dziecka. Tutaj samochody też pojadą dwoma, nieznacznie zwężonymi pasami. W kierunku al. Piastów rowerzyści będą się poruszać na zasadach ogólnych.

Pasy rowerowe na Narutowicza to kolejne udogodnienie dla jednośladów w tym obszarze miasta. W pobliżu mieszkańcy mają do dyspozycji stacje roweru miejskiego Bike_S (m.in. Plac Dziecka — Narutowicza i Potulicka — Narutowicza). Od kilku miesięcy istnieją pasy dla jednośladów na ul. Potulickiej. Na ten rok planowane jest malowanie pasów rowerowych na ul. 3 Maja, co uspójni infrastrukturę na odcinku od Dworca Głównego do al. Wyzwolenia.

Prace rozpoczęły się w nocy ze środy na czwartek i potrwają przez kilka najbliższych dni. Na miejscu nie powinny wystąpić utrudnienia, ponieważ roboty są prowadzone w nocy.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Zmiana w kolegium prezydenckim

Piotr Krzystek, prezydent Szczecina poinformował dziś o zmianach w kolegium prezydenckim. Do grona zastępców prezydenta z początkiem czerwca dołączy Marcin Biskupski.

Koniec sezonu 2023/24 w Kanie

Teatr Kana zaprasza na wyjątkowe wydarzenia zamykające sezon 2023/2024.

II zwyczajna sesja Rady Miasta Szczecin

Przed nami II zwyczajna sesja Rady Miasta Szczecin. Początek obrad, które tradycyjnie już będzie można śledzić za pomocą Internetu, zaplanowano na godzinę 10.00.