Jaśniej na Nehringa

opublikowano: · informacja archiwalna

Już dzisiaj wieczorem jaśniej zrobi się na ulicy Nehringa. Chociaż trwają jeszcze prace firmy Strabag, to oświetlenie zostanie uruchomione w piątek wieczorem, żeby poprawić bezpieczeństwo pieszych i kierowców.

Nowe oświetlenie i wyczekiwany przez pieszych chodnik pojawi się jeszcze w tym roku na ulicy Nehringa na odcinku od Pokoju do Golęcińskiej. W ramach zadania rozebrany został istniejący chodnik po prawej stronie ulicy Nehringa na odcinku około 390 m (od ul. Szosa Polska do wysokości Rodzinnych Ogrodów Działkowych) i zbudowany będzie nowy (od ulicy Pokoju do Golęcińskiej). Długość nowego ciągu pieszego to 1438 mb. Pracami objęte będą również zjazdy, pojawią się nowe kosze na śmieci, barierki poprawiające bezpieczeństwo pieszych i, co najważniejsze, energooszczędne oświetlenie. Jaśniej od dzisiaj będzie dzięki 22 nowym lampom, a dalsze roboty zakończą się za kilka tygodni.

W postępowaniu za najkorzystniejszą uznano ofertę firmy Strabag sp. z o.o., która zaproponowała wykonanie prac za 1 364 718,37 zł brutto.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Poznaj program otwarcia Fabryki Wody

Pozostał tydzień do otwarcia Fabryki Wody. Baseny, zjeżdżalnie, sauny, odkrywanie świata nauki w Edukatorium – jednym słowem, mnóstwo świetnej zabawy. Poznajcie program weekendu otwarcia.

Przed nam Dni Samorządu 2024

Przypominamy. Już za kilka dni kolejna odsłona wydarzenia, które ma inspirować młodzież do działania na rzecz lokalnych społeczności. Tym razem pod hasłem „Komunikacja przyszłości – budowanie relacji w świecie 5.0”.

Kwietne dywany i wieże powróciły

Ponad 25 tys. kolorowych roślin zapełniło w tym roku miejskie kwietniki i ozdobne wieże. Niezwykły kwietny dywan, wykonany przez Zakład Usług Komunalnych, można podziwiać przed Pomnikiem Czynu Polaków.