Nowe organizacje ruchu

opublikowano: · informacja archiwalna

W najbliższych dniach na ulicach Szczecina wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu, które poprawią płynność i bezpieczeństwo. Nowe ronda powstaną na Niebuszewie i powróci ruch okrężny w rejonie Głębokiego.

Od poniedziałku wróciło minirondo na skrzyżowaniu ulic Miodowej/Kupczyka/Zegadłowicza. Wewnętrzna średnica ronda to 4 m, a zewnętrzna 15 m. Takie rozwiązanie poprawia płynność ruchu szczególnie w czasie szczytów komunikacyjnych.

2 października (wtorek) rozpoczęło się wprowadzanie zmian w organizacji ruchu w ciągu ulic Dembowskiego, Niemcewicza i Kadłubka na odcinku od ul. Ofiar Oświęcimia do ul. Niemcewicza. Celem zmian jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych oraz uporządkowanie parkowania poprzez wyznaczenie miejsc postojowych. Przed przejściami dla pieszych wprowadzone zostaną słupki blokujące i azyle poprawiające bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Kolejne nowości w tej okolicy to dwa nowe minironda. Pierwsze powstanie na skrzyżowaniu Niemcewicza/Kadłubka i będzie wielkością zbliżoną do tego skrzyżowaniu Słowackiego/Zaleskiego/Papieża Pawła VI. Trochę większe rondo powstanie u zbiegu ulic Cyryla i Metodego/Boguchwały/Niemcewicza. W obu miejscach zamontowana zostanie gumowa, wyniesiona, przejezdna wyspa centralna.

Nowe organizacje ruchu w liczbach:

  • termin wprowadzenia to 7-10 dni,
  • 98 znaków i tabliczek,
  • 40 słupków przeszkodowych, w tym słupków zintegrowanych ze znakami,
  • 108 słupków blokujących,
  • 132 elementy stanowiące azyle dla pieszych,
  • 41 punktowych elementów odblaskowych barwy białej o odbłyśniku wielokierunkowym,
  • dwa gumowe minironda o obwodzie 6 metrów.

Wprowadzanie zmian rozpoczęło się po południu 2 października i w zależności warunków atmosferycznych może potrwać od 7 do 10 dni. Prace wykonywane będą w dzień i w nocy.

Drogowców spotkamy najpierw na ulicy Dembowskiego i Niemcewicza, następnie na ulicy Kadłubka (od ul. Ofiar Oświęcimia do ul. Niemcewicza). Na końcu wprowadzone zostaną zmiany na skrzyżowaniach ulic Niemcewicza, Kadłubka oraz Cyryla i Metodego z Boguchwały i Niemcewicza.

Od 1 października w związku z przebudową ulicy Kułakowskiego nastąpiły zmiany w organizacji ruchu. Zamknięciu podlegać będzie odcinek ulicy od Warcisława do Pszczelnej oraz od wjazdu do szkoły do Wilczej. Na czas prac dojazd do szkoły będzie możliwy od ulicy Lompy oraz Pszczelnej.

Prosimy o wyrozumiałość w stosunku do pracowników wykonujących prace na drodze i stosowanie się do czasowych znaków związanych z wprowadzeniem nowych organizacji ruchu.

Apelujemy o szczególną ostrożność w ciągu pierwszych dni obowiązywania nowej czasowej organizacji ruchu.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Komunikacja po meczu Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze

W związku z organizacją meczu Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze w dniu 25.05.2024 r.  godz. 17:30 nastąpią zmiany funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Poznaj program otwarcia Fabryki Wody

Pozostał tydzień do otwarcia Fabryki Wody. Baseny, zjeżdżalnie, sauny, odkrywanie świata nauki w Edukatorium – jednym słowem, mnóstwo świetnej zabawy. Poznajcie program weekendu otwarcia.

Przed nam Dni Samorządu 2024

Przypominamy. Już za kilka dni kolejna odsłona wydarzenia, które ma inspirować młodzież do działania na rzecz lokalnych społeczności. Tym razem pod hasłem „Komunikacja przyszłości – budowanie relacji w świecie 5.0”.