5. Sanprobi Maraton Szczeciński

opublikowano: · informacja archiwalna

W związku Organizacją 5. Sanprobi Maratonu Szczecińskiego w niedzielę 23 czerwca wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu linii 103, 106 i 107 w Policach.

Start biegu nastąpi o godz. 8:00 z ul. Bursztynowej w Policach. Utrudnienia i wstrzymania ruchu wystąpią na ulicach, po których kursują autobusy komunikacji miejskiej, tj. Piaskowej i Wyszyńskiego, a także na drodze Police — Siedlice. Ze względu na fakt, że trasa maratonu w Szczecinie będzie przecinać ul. Miodową mogą wystąpić utrudnienia w kursowaniu linii 51 na odcinku Osów — Głębokie.

Linia 103: od godz. 7:30 do odwołania w obu kierunkach kursować będzie z pominięciem ul. Grzybowej, Piaskowej i Wyszyńskiego. W trakcie biegu nie będą obsługiwane przystanki: „Police Grzybowa”, „Police Piaskowa”, „Police Piaskowa Szkoła”, „Police Osiedle Chemik”, „Police Wyszyńskiego” (wszystkie w obu kierunkach), „Police PCK” (w kierunku Głębokiego).

  • Dodatkowo jadąc w kierunku przystanku „Police Rynek” autobusy zatrzymają się na przystanku „Police Piłsudskiego Rondo” w kierunku placu Rodła (przystanek dla linii 107).
  • Odjazd z przystanku początkowego „Police Rynek” następować będzie z opóźnieniem wynoszącym 9 minut.
  • Na odcinku Police Piłsudskiego Rondo — Police Rynek dopuszcza się przejazd z przyspieszeniem wynoszącym do 9 minut.

Linia 106: nie zostanie wykonany kurs o godz. 8:08 z przystanku „Police Rynek” i o godz. 8:55 z przystanku „Głębokie”. Kurs o godz. 9:27 z przystanku „Police Rynek” wykonany będzie w uzgodnieniu z Centralą Ruchu ZDiTM.

Linia 107: kursować będzie na trasie Plac Rodła — Police Klub Nauczyciela i Police PCK — Plac Rodła.

  • Nieczynne będą przystanki „Police Wyszyńskiego”, „Police Osiedle Chemik”, „Police Wyszyńskiego Polana”.

Skierowanie autobusów linii 103, 106 i 107 na stałe trasy odbędzie się w uzgodnieniu z organizatorem maratonu i służbami zabezpieczającymi po przywróceniu stałej organizacji ruchu.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Zielony zakątek na Turzynie

Zamiast zaniedbanego skweru i zniszczonych pawilonów – miejsce do odpoczynku i sąsiedzkich spotkań wśród zieleni. Park kieszonkowy Turzyn czeka już na mieszkańców.

Nowa zieleń na Placu Zwycięstwa

Tysiące krzewów i bylin oraz nowe drzewa już wkrótce ozdobią w pełni teren Placu Zwycięstwa. Trwają nasadzenia nowych roślin.

Żłobek przy Pszczelnej: ruszył przetarg. Zobacz wizualizacje

Do 10 maja br. firmy budowlane mają czas na składanie ofert w przetargu na wykonanie żłobka przy ulicy Pszczelnej.