Wymiana nawierzchni

opublikowano: · informacja archiwalna

W najbliższy wtorek w godzinach popołudniowych rozpoczną się prace związane z wymianą nawierzchni na ulicy Gdańskiej. Robotami objęte zostaną pozostałe dwa pasy ruchu na odcinku od Basenu Górniczego do dojazdów do mostu Pionierów Miasta Szczecina.

Roboty rozpoczną się 8 października po popołudniowym szczycie komunikacyjnym i zakończą się w drugiej połowie października. W ramach prac planowane jest frezowanie nawierzchni, regulacja infrastruktury podziemnej, ułożenie warstwy wiążącej, siatki szklano-węglowej, która pozwoli na dłuższe użytkowanie nawierzchni i zminimalizuje jej pęknięcia oraz warstwy ścieralnej. Ulica będzie przejezdna, jednak utrudnień można spodziewać się na przykład ze względu na odkryte urządzenia podziemne.

Prace prowadzone będą przy sprzyjających warunkach atmosferycznych w taki sposób, aby uciążliwość dla kierowców była jak najmniejsza.

Jednocześnie informujemy, że prace związane z wymianą nawierzchni w najbliższych dniach rozpoczną się także w innych miejscach — w czwartek wystartuje frezowanie ul. Kostki-Napierskiego, a w najbliższy poniedziałek ulicy Lubczyńskiej (odcinek od Kniewskiej do Kablowej).


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Edukatorium Fabryki Wody. Tu porwie was wir nauki!

Nauka wcale nie musi być nudna. Wprost przeciwnie, może angażować, fascynować, zachęcać do odkrywania tajemnic świata – tego właśnie doświadczycie w Edukatorium Fabryki Wody.

W Szczecinie powstanie kolejny duży zakład produkcyjny

Następny wielki zakład produkcyjny powstanie na terenie naszego miasta.

Kolejny pies zamknięty w samochodzie. Strażnicy uwolnili zwierzaka

Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są bardzo niebezpieczne. Apelujemy, aby nie zostawiać w samochodzie, nawet na chwilę, dzieci i zwierząt.