Asfalt na Libelta

opublikowano: · informacja archiwalna

W ostatnich dniach na ulicy Libelta prowadzone były roboty bitumiczne — wykonanie warstwy ścieralnej na całej długości remontowanej ulicy. Dodatkowo na chodnikach intensywnie działają brukarze, a remont zbliża się ku końcowi.

„Przebudowa ulicy Libelta na odcinku od ul. Paderewskiego do ul. Budzysza Wosia w Szczecinie wraz z przebudową oświetlenia" to zadanie, które zmienia okolicę kompleksowo. W ramach prac przewidziano jezdni, chodników, oświetlenia, kolidującego uzbrojenia oraz prace przy sieci wodociągowej i kanalizacji ogólnospławnej.

Zaprojektowana geometria ulicy zakładała zawężenie szerokości jedni i skrzyżowania z ulicą J. Paderewskiego do 5,0 m. W tej okolicy zaplanowano także miejsca parkingowe. Chodniki mają około 1,5 m szerokości i wykonywane są płytek betonowych 50×50×7 cm i szarej kostki kamiennej granitowej 4×6 cm.

Umowa została podpisana z konsorcjum firm Elbud Szczecin sp. z o.o. z Elbud Sajewicz sp. j. na kwotę 5 297 529,07 zł.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Wykonawca przebudowy placu Orła Białego wybrany

Firma Budowlano-Usługowa MTM S.A. została wybrana na wykonawcę przebudowy placu Orła Białego. Zgodnie ze złożoną ofertą, koszt prac ma wynieść 16 426 480,48 zł brutto.

Uwaga! Od środy możliwe utrudnienia w ruchu drogowym

Marsz w środę i procesje w czwartek - z tych powodów możemy spodziewać się utrudnień w ruchu i wstrzymania komunikacji miejskiej w Szczecinie.

Wielkie żagle wracają do Szczecina. Wiemy, kto zagra na finale TSR!

Po 7 latach wielkie żaglowce wracają do Szczecina. W dniach 2-5 sierpnia u stóp Wałów Chrobrego, na Łasztowni a przede wszystkim na wodzie rozegra się finał regat The Tall Ships Races.