Start robót w śródmieściu

opublikowano: · informacja archiwalna

W piątek odbyło się przekazanie placu budowy dla zadania. „Kompleksowa modernizacja chodników, miejsc postojowych i nawierzchni jezdni w kwartale ulic: Królowej Jadwigi, Małkowskiego, Bogusława X, Bohaterów Getta Warszawskiego, Ściegiennego. Etap III — przebudowa ulicy Ściegiennego, Bohaterów Getta Warszawskiego oraz ulicy Królowej Jadwigi na odcinku od ulicy Małkowskiego do ulicy Ściegiennego”. To oznacza, że w najbliższy wtorek wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu.

Od dnia 03.03.2020 r. (wtorek) wykonawca planuje wprowadzić tymczasową organizację ruchu, która zakłada wyłączenie z ruchu jednokierunkowego odcinka ul. Bohaterów Getta Warszawskiego od al. Wojska Polskiego do skrzyżowania z ul. Królowej Jadwigi (z wyłączeniem skrzyżowania).

Przypominamy, że umowa została podpisana z firmą Elbud Szczecin. To kolejny etap diametralnych zmian w śródmieściu. Następne fragmenty staną się bardziej przyjazne pieszym i określą charakter okolicy.

Zakres robót budowlanych obejmuje w szczególności:

  • przebudowę jezdni,
  • przebudowę chodników,
  • wykonanie elementów małej architektury i zieleni,
  • przebudowę sygnalizacji świetlnej,
  • kanalizację deszczową,
  • przebudowę kolidującego uzbrojenia,
  • wprowadzenie stałej organizacji ruchu,
  • sieć wodociągową.

Na remontowanych fragmentach pojawią się nowe chodniki i nawierzchnie jezdni, zmieniona zostanie organizacja ruchu między innymi dzięki wprowadzeniu strefy 30. W miejscach narażonych na nieprzepisowe parkowanie pojazdów wykonane zostaną słupki zabezpieczające oraz ustawione zostaną donice i ławki. Dodatkowa zieleń i mała architektura sprawią, że okolice będą bardziej przyjazne dla mieszkańców.

Na zrealizowanie prac wartych 14 305 614,92 zł wykonawca ma 20 miesięcy od dnia przekazania placu budowy. Zadanie jest realizowane przez dwóch zamawiających ZDiTM oraz ZWiK.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Wykonawca przebudowy placu Orła Białego wybrany

Firma Budowlano-Usługowa MTM S.A. została wybrana na wykonawcę przebudowy placu Orła Białego. Zgodnie ze złożoną ofertą, koszt prac ma wynieść 16 426 480,48 zł brutto.

Uwaga! Od środy możliwe utrudnienia w ruchu drogowym

Marsz w środę i procesje w czwartek - z tych powodów możemy spodziewać się utrudnień w ruchu i wstrzymania komunikacji miejskiej w Szczecinie.

Wielkie żagle wracają do Szczecina. Wiemy, kto zagra na finale TSR!

Po 7 latach wielkie żaglowce wracają do Szczecina. W dniach 2-5 sierpnia u stóp Wałów Chrobrego, na Łasztowni a przede wszystkim na wodzie rozegra się finał regat The Tall Ships Races.