Prace w śródmieściu postępują

opublikowano: · informacja archiwalna

Prace w śródmieściu postępują. Każdego dnia widać kolejne fragmenty, które zmieniają swoje oblicze. Zadanie pod nazwą „Przebudowa ulicy Ściegiennego, Boh. Getta Warszawskiego oraz ulicy Królowej Jadwigi na odcinku od ulicy Małkowskiego do ulicy Ściegiennego” rozłożone jest na cztery etapy.

Obecnie prowadzone są prace na odcinku ulicy Bohaterów Getta Warszawskiego od al. Wojska Polskiego do ulicy Królowej Jadwigi, gdzie wykonano wpusty uliczne wraz z podłączeniem do kanalizacji ogólnospławnej, ustawiono krawężniki i wykonano prawie wszystkie chodniki. Dodatkowo wykonawca dokonał rozbiórki kostki kamiennej w korycie przyszłej jezdni. Na odcinku ulicy Królowej Jadwigi w części od ulicy Małkowskiego do ulicy Bohaterów Getta Warszawskiego przebudowana jest już sieć wodociągowa, wykonane są wpusty uliczne wraz z podłączeniem do kanalizacji ogólnospławnej, krawężniki i prawie połowa chodników.

Przypominamy, że zakres robót budowlanych obejmuje w szczególności:

  • przebudowę jezdni,
  • przebudowę chodników,
  • wykonanie elementów małej architektury i zieleni,
  • przebudowę sygnalizacji świetlnej,
  • kanalizację deszczową,
  • przebudowę kolidującego uzbrojenia,
  • wprowadzenie stałej organizacji ruchu,
  • sieć wodociągową.

Na remontowanych fragmentach pojawią się nowe chodniki i nawierzchnie jezdni, zmieniona zostanie organizacja ruchu między innymi dzięki wprowadzeniu strefy 30. W miejscach narażonych na nieprzepisowe parkowanie pojazdów wykonane zostaną słupki zabezpieczające oraz ustawione zostaną donice i ławki. Dodatkowa zieleń i mała architektura sprawią, że okolice będą bardziej przyjazne dla mieszkańców.

Przetarg na przebudowę ulicy Ściegiennego, Bohaterów Getta Warszawskiego oraz ulicy Królowej Jadwigi na odcinku od ulicy Małkowskiego do ulicy Ściegiennego wygrała firma Elbud Szczecin.

Na zrealizowanie prac wartych 14 305 614,92 zł wykonawca ma 20 miesięcy od dnia przekazania placu budowy. Zadanie jest realizowane przez dwóch zamawiających — ZDiTM oraz ZWiK.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Edukatorium Fabryki Wody – tu porwie was wir nauki

Nauka wcale nie musi być nudna. Wprost przeciwnie, może angażować, fascynować, zachęcać do odkrywania tajemnic świata – tego właśnie doświadczycie w Edukatorium Fabryki Wody.

W Szczecinie powstanie kolejny duży zakład produkcyjny

Następny wielki zakład produkcyjny powstanie na terenie naszego miasta.

Kolejny pies zamknięty w samochodzie. Strażnicy uwolnili zwierzaka

Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są bardzo niebezpieczne. Apelujemy, aby nie zostawiać w samochodzie, nawet na chwilę, dzieci i zwierząt.