Prace na ulicy Jarogniewa

opublikowano: · informacja archiwalna

Trwają prace na ulicy Jarogniewa. Pod koniec roku mieszkańcy będą tu mieli do dyspozycji nową jezdnię, chodniki i miejsca postojowe. Na razie jednak, szczególnie kierowcy, przyzwyczaili się do utrudnień związanych z prowadzonym zadaniem.

Realizacja prowadzona jest od skrzyżowania z ul. Świętoborzyców w kierunku ul. Wilczej. Wykonawca systematycznie prowadzi roboty rozbiórkowe starych nawierzchni, wykonuje kanalizację deszczową, usuwając równocześnie kolizje, przygotowuje koryto i wykonuje roboty konstrukcyjne chodników, parkingów i jezdni. Skomplikowanie zadania polega m.in. na tym, że w trakcie całego okresu trwania przebudowy, należy zapewnić nieskrępowany ruch pieszych i ich bezpieczeństwo na bardzo wąskich uliczkach.

Pierwszy etap czasowej organizacji ruchu zakłada zamknięcie ulicy Jarogniewa na odcinku od skrzyżowania z ulicą Księżnej Zofii do skrzyżowania z ulicą Świętoborzyców. W trakcie trwania robót wykonawca ma zapewnić ciągłość ruchu pieszego.

W ramach zadania przebudowana zostanie ulica Jarogniewa na odcinku od Świętoborzyców do Wilczej. Inwestycja obejmuje:

  • przebudowę jezdni, miejsc postojowych i chodników,
  • przebudowę sieci kanalizacji deszczowej,
  • przebudowę sieci elektroenergetycznej (kable 0,4 kV i 15 kV, oświetlenie uliczne),
  • usunięcie kolizji,
  • elementy małej architektury,
  • oznakowanie pionowe i poziome drogi, montaż elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Termin realizacji to 6 miesięcy od dnia przekazania placu budowy, które odbyło się w maju. Umowa na kwotę 3 444 329,09 zł brutto została podpisana z firmą KRISTONE Krystian Suda.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Edukatorium Fabryki Wody. Tu porwie was wir nauki!

Nauka wcale nie musi być nudna. Wprost przeciwnie, może angażować, fascynować, zachęcać do odkrywania tajemnic świata – tego właśnie doświadczycie w Edukatorium Fabryki Wody.

W Szczecinie powstanie kolejny duży zakład produkcyjny

Następny wielki zakład produkcyjny powstanie na terenie naszego miasta.

Kolejny pies zamknięty w samochodzie. Strażnicy uwolnili zwierzaka

Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są bardzo niebezpieczne. Apelujemy, aby nie zostawiać w samochodzie, nawet na chwilę, dzieci i zwierząt.