Prace w śródmieściu

opublikowano: · informacja archiwalna

Prace w śródmieściu zmieniają jego oblicze. Na ulicy Królowej Jadwigi na odcinku od ulicy Małkowskiego do Bohaterów Getta Warszawskiego oraz od al. Wojska Polskiego do Królowej Jadwigi wykonane są już prawie wszystkie chodniki, pojawiła się także ostatnia warstwa bitumiczna. Jeszcze w tym miesiącu wprowadzone zostanie oznakowanie pionowe i poziome, a całość prac zwieńczą nasadzenia drzew.

Na wskazanych odcinkach wykonano przebudowę sieci wodociągowej, wpusty uliczne wraz z podłączeniem do kanalizacji ogólnospławnej, ustawiono krawężniki i wykonano chodniki. Położona została warstwa ścieralna, ustawiane są barierki i słupki. Równolegle wykonawca prowadzi prace brukarskie na skrzyżowaniu ul Królowej Jadwigi z Getta Warszawskiego.

Przypominamy, że zakres robót budowlanych dla tego zadania obejmuje w szczególności:

  • przebudowę jezdni,
  • przebudowę chodników,
  • wykonanie elementów małej architektury i zieleni,
  • przebudowę sygnalizacji świetlnej,
  • kanalizację deszczową,
  • przebudowę kolidującego uzbrojenia,
  • wprowadzenie stałej organizacji ruchu,
  • sieć wodociągową.

Na remontowanych fragmentach pojawią się nowe chodniki i nawierzchnie jezdni, zmieniona zostanie organizacja ruchu między innymi dzięki wprowadzeniu strefy 30. W miejscach narażonych na nieprzepisowe parkowanie pojazdów wykonane zostaną słupki zabezpieczające oraz ustawione zostaną donice i ławki. Dodatkowa zieleń i mała architektura sprawią, że okolice będą bardziej przyjazne dla mieszkańców.

Przetarg na przebudowę ulicy Ściegiennego, Bohaterów Getta Warszawskiego oraz ulicy Królowej Jadwigi na odcinku od ulicy Małkowskiego do ulicy Ściegiennego wygrała firma Elbud Szczecin.

Na zrealizowanie prac wartych 14 305 614,92 zł wykonawca ma 20 miesięcy od dnia przekazania placu budowy. Zadanie jest realizowane przez dwóch zamawiających — ZDiTM oraz ZWiK.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Jerzy Owsiak na placu WOŚP

Dzisiaj odbyło się oficjalne odsłonięcie tabliczek z nazwą nowego placu. W wydarzeniu osobiście udział wziął prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Długi weekend wykorzystaj na zwiedzanie

Przed nami kilka wolnych dni, w trakcie których można wybrać się na wycieczkę po Szczecinie i okolicach. Polecamy wypady nad wodę oraz korzystanie z infrastruktury, która czeka na turystów.

Arkonka otwiera sezon

Tradycyjnie, już od 1 czerwca wszystkich miłośników wodnych i słonecznych kąpieli zapraszamy na „szczecińską Majorkę”.