Uwaga na drogowców

opublikowano: · informacja archiwalna

Informujemy, że w najbliższą środę rozpocznie się wymiana nawierzchni na ulicy Bogumińskiej i Obotryckiej. Prace wystartują na wysokości skrzyżowania z ulicą Hożą, a zakończą w pobliżu skrzyżowania z ul. Jana z Czarnolasu.

Prace będą prowadzone w ramach bieżącego utrzymania dróg od 18 listopada. Standardowo wykonane zostanie frezowanie nawierzchni, regulacja infrastruktury podziemnej, ułożenie warstwy wiążącej, siatki szklano-węglowej, która pozwoli na dłuższe użytkowanie nawierzchni i zminimalizuje jej pęknięcia oraz warstwy ścieralnej.

Ulica będzie przejezdna, jednak utrudnień można spodziewać się na przykład ze względu na odkryte urządzenia podziemne oraz prowadzenie ruchu wahadłowo. Roboty prowadzone będą przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, a ich zakończenie planowane jest koniec listopada.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Zgłoś swoją organizację do udziału w Pikniku Pasji!

Serdecznie zapraszamy lokalne organizacje pozarządowe do udziału w Pikniku Pasji, który odbędzie się 15 czerwca 2024 roku i będzie finalnym wydarzeniem XVII Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych.

Blisko 500 rowerzystów objechało Zalew Szczeciński

W miniony weekend odbyło się największe wydarzenie turystyki rowerowej na Pomorzu Zachodnim - 13. Rajd rowerowy dookoła Zalewu Szczecińskiego. Wydarzenie przyciągnęło blisko 500 entuzjastów dwóch kółek z różnych części Polski i zagranicy.

Przyznano Stypendia Twórcze Miasta Szczecin 2024

15 artystów otrzyma wsparcie od Miasta na realizację swoich projektów. Najwyższe przyznane stypendium w tym roku wyniosło 14 000 złotych.