Ulica Jodłowa otwarta

opublikowano: · informacja archiwalna

Długo wyczekiwane przez mieszkańców zakończenie prac na ulicy Jodłowej stało się faktem. Chociaż drogowców będzie można jeszcze spotkać w rejonie placu budowy, to zapory już zniknęły i można w pełni korzystać z wyremontowanej jezdni i chodników.

Zadanie miało na celu nie tylko poprawę bezpieczeństwa i komfortu przejazdu. Remont drogi został wykonany przy uwzględnieniu istniejącego przebiegu i szerokości jezdni. Wymieniona została nawierzchnia, a w celu poprawy bezpieczeństwa pojawiły się wyniesione skrzyżowania z ul. Kłosową oraz ul. Janusza. Remontowi zostały poddane także chodniki i zjazdy.

Jednak to zadanie było bardziej złożone. „Modernizacja ul. Jodłowej w Szczecinie poprzez budowę jezdni i chodników” zostało realizowane w ramach zadania pn. „Renowacja sieci kanalizacyjnej w Szczecinie — Etap I i Etap III (zaprojektuj i wybuduj)” oraz „Renowacja i budowa kanalizacji deszczowej, przebudowa sieci wodociągowej (zaprojektuj i wybuduj) wraz z przebudową jezdni i chodników w ul. Jodłowej” prowadzonego przez ZWiK oraz ZDiTM. W związku z tym w skład całości wchodził także duży zakres robót branży sanitarnej — sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej i deszczowej.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Wykonawca przebudowy placu Orła Białego wybrany

Firma Budowlano-Usługowa MTM S.A. została wybrana na wykonawcę przebudowy placu Orła Białego. Zgodnie ze złożoną ofertą, koszt prac ma wynieść 16 426 480,48 zł brutto.

Uwaga! Od środy możliwe utrudnienia w ruchu drogowym

Marsz w środę i procesje w czwartek - z tych powodów możemy spodziewać się utrudnień w ruchu i wstrzymania komunikacji miejskiej w Szczecinie.

Wielkie żagle wracają do Szczecina. Wiemy, kto zagra na finale TSR!

Po 7 latach wielkie żaglowce wracają do Szczecina. W dniach 2-5 sierpnia u stóp Wałów Chrobrego, na Łasztowni a przede wszystkim na wodzie rozegra się finał regat The Tall Ships Races.