Kolejne nakładki do wymiany

opublikowano: · informacja archiwalna

W najbliższych dniach rozpoczną się prace związane z wymianą nawierzchni w dwóch kolejnych miejscach. Prosimy kierowców o szczególna uwagę.

Prace będą prowadzone od 4 sierpnia na ulicy Łubinowej na odcinku od Struga do Nałkowskiej. Roboty w tym rejonie będą trwały około miesiąca. 6 sierpnia rozpocznie się remont ulicy Piasecznej od ulicy Pyrzyckiej do numeru 33. W tym przypadku utrudnienia potrwają około dwóch tygodni.

W ramach prac wykonane zostanie frezowanie nawierzchni, regulacja infrastruktury podziemnej, ułożenie warstwy wiążącej, siatki szklano-węglowej, która pozwoli na dłuższe użytkowanie nawierzchni i zminimalizuje jej pęknięcia oraz warstwy ścieralnej. Ulica będzie przejezdna, jednak utrudnień można spodziewać się na przykład ze względu na odkryte urządzenia podziemne. Drogowcy będą robić wszystko, żeby uciążliwość dla kierowców była jak najmniejsza, a większość prac będzie wykonywana w nocy. 

Prace, które będą trwały około miesiąca wykonuje firma Strabag w ramach umowy na bieżące utrzymanie.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Poznaj program otwarcia Fabryki Wody

Pozostał tydzień do otwarcia Fabryki Wody. Baseny, zjeżdżalnie, sauny, odkrywanie świata nauki w Edukatorium – jednym słowem, mnóstwo świetnej zabawy. Poznajcie program weekendu otwarcia.

Przed nam Dni Samorządu 2024

Przypominamy. Już za kilka dni kolejna odsłona wydarzenia, które ma inspirować młodzież do działania na rzecz lokalnych społeczności. Tym razem pod hasłem „Komunikacja przyszłości – budowanie relacji w świecie 5.0”.

Kwietne dywany i wieże powróciły

Ponad 25 tys. kolorowych roślin zapełniło w tym roku miejskie kwietniki i ozdobne wieże. Niezwykły kwietny dywan, wykonany przez Zakład Usług Komunalnych, można podziwiać przed Pomnikiem Czynu Polaków.