Drogowcy w akcji

opublikowano: · informacja archiwalna

Pogoda w okresie jesienno-zimowym okazała się wyjątkowo kapryśna. W tym roku większe spustoszenie wyrządziły wyjątkowo ulewne deszcze, które wypłukiwały ubytki i powodowały szybkie ich powiększanie się. Na szczęście drogowcy mogą już wykonywać naprawy docelowymi sposobami.

Uzupełnianie ubytków w drogach asfaltowych odbywa się dwoma metodami: „na ciepło”, czyli używa się gorącej, rozgrzanej mieszanki mineralno-asfaltowej i „na zimno” poprzez użycie zimnej MMA (popularnie określanej mianem asfaltu). W okresie letnim używa się głównie pierwszej metody, a w okresie zimowym drugiej. Jest ona stosowana przy dziurach wymagających szybkiej interwencji. Ze względu na to, że nie jest to metoda długoterminowa, stosuje się ją tylko w sytuacjach awaryjnych. Drogowcy wykorzystują także „okienka pogodowe”, żeby największe ubytki likwidować docelowym rozwiązaniem. Na szczęście pogoda daje teraz możliwość dokładniejszego zajęcia się ubytkami, a w związku z tym głównych ulic, które są pełne niebezpiecznych dziur już w zasadzie nie ma.

Nie oznacza to oczywiście, że nie ma w Szczecinie miejsc, gdzie drogowcy nie muszą działać. Firma Strabag w ramach bieżącego utrzymania w swoich harmonogramie ujmuje każdego dnia nawet kilkanaście ulic.

Czy zatem sposób budowania dróg niewymagający naprawy?

Przypominamy, że niestety nie, a dziury w drogach występują na całym świecie. Wystąpienie ubytku w drodze powinno jak najszybciej zostać zgłoszone, bo stanowi niebezpieczeństwo.

Dlatego prosimy o zgłaszanie dziur na interwencyjny nr telefonu 91 48 00 401. Uwaga! Numer dyspozytora służy wyłącznie do przyjmowania zgłoszeń, bez możliwości udzielania odpowiedzi na zadawane pytania.

W najbliższych tygodniach rozpoczną się także prace związane z wymianą nawierzchni. Na to potrzebna jest jednak wyższa temperatura w nocy, kiedy układany jest asfalt. Na ten rok planowane są między innymi ulice Wojska Polskiego, Krasickiego, Mączna i Kolorowych Domów.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Komunikacja po meczu Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze

W związku z organizacją meczu Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze w dniu 25.05.2024 r.  godz. 17:30 nastąpią zmiany funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Poznaj program otwarcia Fabryki Wody

Pozostał tydzień do otwarcia Fabryki Wody. Baseny, zjeżdżalnie, sauny, odkrywanie świata nauki w Edukatorium – jednym słowem, mnóstwo świetnej zabawy. Poznajcie program weekendu otwarcia.

Przed nam Dni Samorządu 2024

Przypominamy. Już za kilka dni kolejna odsłona wydarzenia, które ma inspirować młodzież do działania na rzecz lokalnych społeczności. Tym razem pod hasłem „Komunikacja przyszłości – budowanie relacji w świecie 5.0”.