Nowe chodniki

opublikowano: · informacja archiwalna

Za dwa miesiące piesi będą korzystać z nowego chodnika na ulicy Broniewskiego. Wertepy, które teraz pokonują zmienią się w nowy ciąg pieszy. W najbliższych tygodniach nowości dla pieszych będą także na ulicy Kusocińskiego.

Wykonawca przejął plac budowy dla zadania „Budowa chodnika w ciągu ul. Broniewskiego w Szczecinie na odcinku od ul. Arkońskiej do posesji ul. Broniewskiego 14”. Celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa użytkowników drogi, w szczególności pieszych, poprzez budowę chodnika oraz przebudowę i remont zjazdów po wschodniej stronie ulicy.

Organizacja tymczasowa na ul. Broniewskiego została podzielona na dwa etapy, w obu nastąpi częściowe zajęcie pobocza i zawężenie jezdni.  W związku z tym drugiej stronie zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania i postoju, a także ograniczenie prędkości do 30km/h.

Zadanie realizuje firma ELBUD SZCZECIN Sp. z o.o. za kwotę 528 900,00 zł brutto.

90 dni będzie miał wykonawca na przebudowę chodników na ulicy Kusocińskiego. We wtorek przekazany został plac budowy. W pierwszej kolejności prowadzone będą pomiary geodezyjne i prace przygotowawcze.

W ramach inwestycji na długości około 230 m wzdłuż jezdni ul. Kusocińskiego na odcinku od budynku 21b-21e do 25-29 zaplanowano przebudowę chodników i likwidację schodów terenowych. Dzięki pracom bariera architektoniczna w postaci stopni, zostanie zlikwidowana. Komfort i bezpieczeństwo pieszych poprawi się.

Projektowane chodniki po stronie zachodniej będą szerokości 2m, a te po stronie wschodniej, z uwagi na znajdujące się oświetlenie uliczne zaprojektowano o szerokości 2,5 m. Układ wysokościowy dopasowany został do istniejących rzędnych jezdni ulicy Kusocińskiego. Pobocze przy projektowanym chodniku dowiązano do terenu znajdującego się na krawędzi rozebranych elementów. Pojawi się tam skarpa o zmiennym nachyleniu.

Realizację inwestycji wygrała w przetargu firma Elbud Szczecin Sp. z o.o za kwotę 537 510,00 zł.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Edukatorium Fabryki Wody. Tu porwie was wir nauki!

Nauka wcale nie musi być nudna. Wprost przeciwnie, może angażować, fascynować, zachęcać do odkrywania tajemnic świata – tego właśnie doświadczycie w Edukatorium Fabryki Wody.

W Szczecinie powstanie kolejny duży zakład produkcyjny

Następny wielki zakład produkcyjny powstanie na terenie naszego miasta.

Kolejny pies zamknięty w samochodzie. Strażnicy uwolnili zwierzaka

Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są bardzo niebezpieczne. Apelujemy, aby nie zostawiać w samochodzie, nawet na chwilę, dzieci i zwierząt.