Zmiany na Węźle Łękno

opublikowano: · informacja archiwalna

Nowy rozkład pasów ruchu i korekta ustawień sygnalizacji świetlnej mają zwiększyć płynność przejazdu w rejonie nowego skrzyżowania i prowadzących do niego ulic.

Zmiany są wynikiem obserwacji i pomiarów prowadzonych w tym miejscu przez trzy wiosenne miesiące, obejmujących między innymi natężenie ruchu (w szczytowych godzinach to nawet 4500 pojazdów na godzinę) czy kierunki i rozkłady ruchu. Na tej podstawie sporządzony został projekt zmian w organizacji ruchu, który jest obecnie wprowadzany.

Zmiany w zakresie organizacji ruchu:
- nowy rozkład pasów ruchu na al. Wojska Polskiego w kierunku Głębokiego: prawoskręt, pas do jazdy na wprost, pas do jazdy na wprost i w lewo (pas ten na tarczy skrzyżowania rozdziela się na pas do jazdy w lewo i pas do jazdy na wprost);
- na wlocie z ul. Traugutta pozostają dwa pasy do skrętu w prawo, natomiast zmiana polega na tym, że z obu można skręcić w lewo (do tej pory tylko z jednego)

Zmiany w zakresie sygnalizacji świetlnej:
- skrócenie światła zielonego na wlocie z al. Wojska Polskiego w kierunku do centrum i wydłużenie światła zielonego na wlocie z ul. Traugutta;
- poprawa bezpieczeństwa na skręcie w prawo z al. Wojska Polskiego w ciąg ul. Majdańskiego w związku z przejazdem dla rowerów i przejściem dla pieszych;
- poprawa przejazdu z ul. Papieża Pawła VI w ciąg ul. Niemierzyńskiej i dalej w ciąg  ul. Wszystkich Świętych;
- wprowadzenie sekundników na skrzyżowaniu ul. Arkońska – Niemierzyńska. 


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Komunikacja po meczu Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze

W związku z organizacją meczu Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze w dniu 25.05.2024 r.  godz. 17:30 nastąpią zmiany funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Poznaj program otwarcia Fabryki Wody

Pozostał tydzień do otwarcia Fabryki Wody. Baseny, zjeżdżalnie, sauny, odkrywanie świata nauki w Edukatorium – jednym słowem, mnóstwo świetnej zabawy. Poznajcie program weekendu otwarcia.

Przed nam Dni Samorządu 2024

Przypominamy. Już za kilka dni kolejna odsłona wydarzenia, które ma inspirować młodzież do działania na rzecz lokalnych społeczności. Tym razem pod hasłem „Komunikacja przyszłości – budowanie relacji w świecie 5.0”.