×

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:×

PL — język polski
EN — English language
DE — deutsche Sprache
UK — українська мова

AktualnościRSS

Zmiany na placu Szarych Szeregów (27.05.2020)

W najbliższy poniedziałek zmieni się organizacja ruchu na przebudowywanym placu Szarych Szeregów. Zajęty będzie przejazd w kierunku al. Piastów, co wiąże się z innymi utrudnieniami dla kierowców i nowościami dla pasażerów komunikacji miejskiej. Ten etap będzie trwał około 1,5 miesiąca.

Zmiany w rozkładach jazdy od 1 czerwca (26.05.2020)

Informujemy, że 1 czerwca wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu niektórych linii autobusowych 62, 70, 86, 58, 59, 63, 101, 102 i 107. Bardzo prosimy pasażerów o dokładne planowanie podróży.

Przystanki na żądanie wróciły (25.05.2020)

Informujemy, że kierowcy nie mają już obowiązku otwierania wszystkich drzwi. Jeśli pasażer chce, aby pojazd zatrzymał się na przystanku „na żądanie” musi to wyraźnie sygnalizować. W autobusie i tramwaju za pomocą przycisku, na przystanku dając wyraźny znak kierowcy lub motorniczemu.

Ważny komunikat dla pasażerów (21.05.2020)

UWAGA PASAŻEROWIE!! Informujemy, że ostateczny termin składania wniosków w sprawie zawieszenia terminu ważności biletów upływa 24 maja 2020 r. Wnioski złożone po tym terminie nie będą rozpatrywane.

Zmiany na liniach 73, 93, G, 534 (20.05.2020)

Informujemy, że w związku z zakończeniem budowy kanalizacji w ciągu ul. Bałtyckiej, od 23.05.2020 nastąpią zmiany w kursowaniu linii 73, 93, G i 534.

Torowa rewolucja na ulicy Wyszyńskiego (20.05.2020)

Przed nami kolejny etap torowej rewolucji. Przebudowa infrastruktury torowej, drogowej, pieszej, oświetlenia, nowa relacja skrętna dla tramwajów — to tylko część zmian, które wprowadzone zostaną na ulicy Wyszyńskiego. W najbliższą sobotę startują prace na ważnym węźle komunikacyjnym w naszym mieście. Ich zakończenie planowane jest na jesień tego roku.  

Start robót w Podjuchach (19.05.2020)

W najbliższą środę wprowadzony zostanie pierwszy etap czasowej organizacji ruchu dla robót związanych z budową nowej pętli wraz zagospodarowaniem terenu w Podjuchach. Wykonawca rozpocznie prace od przygotowania zaplecza budowy, geodezyjnego wytyczenia zakresu robót, inwetaryzacji, przeprowadzenia kontroli ornitologicznej oraz robót przygotowawczych.

Zmiany w komunikacji miejskiej (13.05.2020)

Informujemy, że od najbliższej soboty wprowadzone zostaną kolejne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Ma to związek z luzowaniem obostrzeń wprowadzonych na czas pandemii.

Zawieszenie biletów (12.05.2020)

Informujemy, że ostateczny termin składania wniosków w sprawie zawieszenia terminu ważności biletów upływa 24 maja 2020 r. Wnioski złożone po tym terminie nie będą rozpatrywane.

Dozownik do dezynfekcji w autobusie (06.05.2020)

W środę na popołudniowy szczyt komunikacyjny na trasę wyjedzie pierwszy w Szczecinie autobus z bezdotykowym urządzeniem do dezynfekcji rąk. Na przetestowanie takiego rozwiązania zdecydowało Szczecińskie Przedsiębiorstwo Autobusowe „Dąbie”.

Zmiany na linii 66 (06.05.2020)

Od najbliższego weekendu tj. 9 maja przywrócone zostanie kursowanie linii 66 w soboty. Kursy wykonywane będą z częstotliwością jak przed zawieszeniem, czyli co 20 minut. Jednocześnie zachęcamy dokładnego planowania podróży, ponieważ co kilka dni pojawiają się drobne korekty na poszczególnych kursach niektórych linii. Wszystkie zmiany podyktowane są zmieniającą się nieustannie sytuacją.

Pasażerowie odwieszają bilety okresowe (27.04.2020)

Zgłaszają się pierwsi chętni do odwieszenia biletu okresowego, którego ważność jeszcze nie upłynęła. Wystarczy wysłanie prostej informacji, by móc dalej z niego korzystać.

Zmiana na linii 52 (23.04.2020)

Od dnia 25.04.2020 w soboty, niedziele i święta zostaje przywrócony dotychczasowy (działkowy) rozkład jazdy linii 52.

Wycofanie komunikacji miejskiej z ulicy Szafera (22.04.2020)

W najbliższy poniedziałek z przebudowywanej ulicy Szafera wycofana zostanie komunikacja miejska. Linie 80, 529 i 531 pojadą objazdem. Prosimy pasażerów o dokładne planowanie podróży.

Zakończenie prac na Grota-Roweckiego coraz bliżej (20.04.2020)

Gotowa jest już kanalizacja deszczowa i zakończone są prace związane z wykonaniem nowej sieci oświetlenia ulicznego na przebudowywanej ulicy Grota-Roweckiego. Roboty bitumiczne, bez warstwy ścieralnej, oraz brukarskie także już za wykonawcą. Oddanie ulicy do użytku zbliża się wielkimi krokami.

Autobus w maseczce (17.04.2020)

Kolorowy, wesoły autobus, pomalowany przez pracowników Spółki Autobusowej w Dąbiu wyjedzie dzisiaj po południu na trasę. To podziękowanie dla grupy Szczecinianki szyją maseczki.

Duże zainteresowanie przedłużeniem ważności biletu okresowego (10.04.2020)

Prawie 1000 wniosków o przedłużenie biletu okresowego wpłynęło do Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. Aby dodatkowo ułatwić formalności związane ze zmianami w biletach 3-, 4- i 5-miesięcznych na stronie www.zditm.szczecin.pl pojawił się specjalny formularz.

Zmiany w komunikacji tramwajowej (06.04.2020)

Informujemy, że od wtorku, 7 kwietnia wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. W dni powszednie tramwaje będą kursowały według specjalnych rozkładów jazdy.

Zmiany na liniach 58 i 59 (03.04.2020)

Informujemy, że od poniedziałku wprowadzone zostaną drobne korekty na liniach 58 i 59. 

Zmiany od 1 kwietnia (27.03.2020)

Informujemy o korektach w rozkładach jazdy od 1 kwietnia. Między innymi wprowadzamy ułatwienia dla działkowców.  

Sytuacja komunikacji miejskiej (26.03.2020)

Rano na głównych węzłach przesiadkowych widoczni byli pracownicy Nadzoru Ruchu. Sprawdzali napełnienie w autobusach i tramwajach i przypominali pasażerom o maksymalnej dopuszczalnej ilości osób w pojazdach. W miarę możliwości interweniują także kierowcy i motorniczowie. Od piątku osób kontrolujących będzie więcej.

Koronawirus — rozkłady jazdy (24.03.2020)

W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją prosimy o dokładne planowanie podróży.

Koronawirus. Bezpieczeństwo pasażerów i pracowników (12.03.2020)

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników jednostek związanych z transportem publicznym oraz pasażerów informujemy o kolejnych zmianach, jakie wprowadzone zostają w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Od poniedziałku wprowadzone zostaną LETNIE ROZKŁADY JAZDY.

Od soboty zmiany w rejonie placu Szarych Szeregów (10.03.2020)

Roboty na placu Szarych Szeregów nie zwalniają. Zostało już wykonane torowisko tramwajowe na relacji al. Wojska Polskiego — al. Piastów. To oznacza wejście w kolejny etap prac i wprowadzenie nowej organizacji ruchu. Od najbliższej soboty kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej będą musieli się przyzwyczaić do zmian na tym ważnym węźle komunikacyjnym.

Z biletem komunikacji miejskiej w pociągu (25.02.2020)

Do końca roku przedłużona zostaje możliwość jazdy z biletami okresowymi komunikacji miejskiej w niektórych pociągach. To oznacza dodatkową, wygodną opcję poruszania się alternatywnym środkiem transportu w granicach administracyjnych Gminy Miasto Szczecin.

Zamknięcie ul. Krygiera (20.02.2020)

Od 7 marca od godziny 7:00 planowane jest ograniczenie ruchu na ul. Krygiera na odcinku od skrzyżowania z ul. Granitową do wysokości Kąpieliska Dziewoklicz. Pierwsze utrudnienia pojawią się już na skrzyżowaniu z ul. Ustowską, gdzie do jazdy na wprost udostępniony będzie wyłącznie jeden pas ruchu, umożliwiający dojazd wyłącznie do kąpieliska. Wjazd w dalszy ciąg ul. Floriana Krygiera będzie możliwy wyłącznie dla pojazdów budowy, komunikacji zbiorowej i Policji.

Kolejne chodniki do przebudowy (06.02.2020)

Jest szansa, że wiosną rozpocznie się przebudowa chodników i poboczy w ciągu ul. Braniborskiej na odcinku od ul. Wierzbowej do ul. Chobolańskiej. Zgłosili się chętni do realizacji tego zadania, a jedna z ofert zawiera się w zakładanym budżecie. Trwa analiza dokumentacji przetargowej.

Zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej w okolicy ulicy Szafera (20.11.2019)

W związku z rozpoczęciem prac i wprowadzeniem pierwszego etapu czasowej organizacji ruchu informujemy o utrudnieniach dla kierowców i zmianach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. W najbliższy poniedziałek wykonawca zamierza rozpocząć roboty związane z wykonaniem infrastruktury podziemnej.

przewiń do góry