×

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:×

PL — język polski
EN — English language
DE — deutsche Sprache
UK — українська мова

AktualnościRSS

Utrudnienia na ulicy Długosza. Awaria ZWiK (15.01.2021)

W związku z awarią ZWiK występują utrudnienia na ulicy Długosza. Komunikacja miejska zostaje zabrana z rejonu awarii i poprowadzona z ulicy Barbary przez ulicę Krasińskiego. Sytuacja jest dynamiczna i może ulec zmianie. Prosimy kierowców o szczególną uwagę.

Zmiany na Niebuszewie i na ulicy Matejki (15.01.2021)

Pierwsze dni prac związanych z przebudową torowisk przyniosły intensywne prace rozbiórkowe. Wprowadzone zmiany w organizacji ruch poddawane są dokładnej analizie, a korekty będą wprowadzane wraz z kolejnym etapem, który rozpocznie się w sobotę 23 stycznia.

Zmiany na liniach szkolnych (13.01.2021)

Z uwagi na wznowienie nauki w szkołach dla klas 1–3 z dniem 18.01.2021 wprowadza się następujące zmiany: odwiesza się kursowanie autobusów linii 98, 109 i 110, na linii 111 obowiązywać będzie rozkład jazdy realizowany w dni nauki w szkołach, linia 74 w dalszym ciągu kursować będzie tylko do przystanku „Łukasińskiego Ogrody”, autobusy będą odstawać tam do planowanej godziny odjazdu w kierunku Bezrzecza.

Start robót torowych. Zamknięcie ulic na Niebuszewie (31.12.2020)

W sobotę 9 stycznia rozpoczną się prace związane z kolejną częścią torowej rewolucji. W ramach pierwszego etapu robót prace prowadzone będą na ulicy Kołłątaja na odcinku od ronda Giedroycia do ronda Sybiraków oraz wzdłuż ulicy Asnyka na odcinku od ronda Sybiraków do ul. Boguchwały. Prace odbywać się będą przy całkowitym zamknięciu ruchu w ciągu tych ulic. W związku z tym wprowadzone zostaną także zmiany w komunikacji miejskiej. Okolice zamkniętych ulic będą przez miejskie służby monitorowane, a zatwierdzone rozwiązania w razie konieczności modyfikowane.

Komunikacja kolejowa POLREGIO — honorowanie biletów okresowych ZDiTM (30.12.2020)

Zgodnie z porozumieniem zawartym z POLREGIO Sp. z o.o, w pociągach przewoźnika kursujących do i ze Szczecina Głównego, w granicach administracyjnych miasta Szczecin, tj. między stacjami Szczecin Główny, Szczecin Gumieńce, Szczecin Port Centralny, Szczecin Zdroje, Szczecin Dąbie, Szczecin Zdunowo, Szczecin Załom, Szczecin Podjuchy, w okresie od 1.01.2021 r. do 31.12.2021 r. honorowane będą wszystkie bilety okresowe ZDiTM oraz ulgi i zwolnienia zgodnie z katalogiem określanym przez prawo lokalne — uchwałę Rady Miasta Szczecin XIII/454/19 z dnia 18.12.2019 r. ze zmianami.

Zmiany w komunikacji miejskiej od 1 stycznia (23.12.2020)

Informujemy, że od 1 stycznia wprowadzone zostaną zmiany na liniach 102, 103 i 106, a zawieszeniu ulegną linie 904 i 908.

Nowości w siatce połączeń dla północnych dzielnic (16.12.2020)

Szereg prowadzonych na różnych etapach inwestycji miejskich wymusza wprowadzanie zmian w komunikacji miejskiej. Nie mniejsze znaczenie ma także fakt rozrastania się niektórych dzielnic. Korekty i nowości w siatce połączeń zawsze są trudnym zadaniem i poprzedzają je liczne analizy. Na start dzielnice północne.

Akcja zima 2020 (14.12.2020)

Akcja Zima, którą objętych jest 750 km dróg rozpoczęła się 1 listopada i choć opadów śniegu w Szczecinie jeszcze nie było to nie oznacza, że drogowcy nie pracowali dbając o nasze bezpieczeństwo na drogach. W gotowości jak zawsze jest ponad 30 różnych wozów, 5300 ton soli oraz 830 ton piachu.

Zmiany na ulicy Wyszyńskiego. Powrót linii 6 (09.12.2020)

W najbliższą sobotę na swoją stałą trasę wróci tramwaj linii 6. Ułatwienia wprowadzone zostaną także dla kierowców. Prace na ulicy Wyszyńskiego wchodzą w ostatnią fazę, a ich zakończenie planowane jest, zgodnie z umową, na koniec stycznia.

Prace na węźle przesiadkowym w Podjuchach (08.12.2020)

Zaawansowanie prac przy budowie węzła przesiadkowego w Podjuchach jest bardzo duże. Widać już część dla autobusów, jezdnie, chodniki, budynek kasowy i parking. Ta inwestycja to ogromny skok jakościowy dla pasażerów i ułatwienia w ramach zrównoważonego transportu zbiorowego. Parking P&R wraz z pętlą stanie się elementem większej całości, która w najbliższych latach zmieni oblicze komunikacji miejskiej w naszym mieście.

Prawie pół roku przebudowy alei Jana Pawła II (30.11.2020)

Jedna z najbardziej reprezentacyjnych ulic w naszym mieście nie będzie w tym roku ozdobiona. Wszystko za sprawą gruntownego remontu, który jest od czerwca prowadzony na alei Jana Pawła II.

Bilety w Szczecinie będą tańsze (25.11.2020)

To już pewne. Szczecin obniży ceny biletów za komunikację miejską. Podczas, gdy największe miasta w Polsce planują podwyżki w naszym mieście tańsze będą innymi bilety okresowe. Rewolucja taryfowa zostanie wprowadzona w życie wiosną przyszłego roku.

Zmiana godzin funkcjonowania kas (30.10.2020)

Informujemy, że od najbliższego poniedziałku zmienią się godziny funkcjonowania kas biletowych. Zachęcamy tym samym do korzystania z aplikacji mobilnych.

przewiń do góry