×

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:×

PL — język polski
EN — English language
DE — deutsche Sprache
UK — українська мова

AktualnościRSS

Nastanie jasność na Cukrowej (22.03.2019)

Zakończyły się prace związane z budową oświetlenia na ulicy Cukrowej. Jaśniej i bezpieczniej będzie dzięki 14 punktom świetlnym.

W sobotę duże zmiany w komunikacji miejskiej (20.03.2019)

W związku z pracami torowymi, jakie będą prowadzone w najbliższy weekend na alei Wojska Polskiego, wprowadzone zostaną zmiany w komunikacji miejskiej. W sobotę 23 marca linie 1 i 9 będą jeździły zmienioną trasą. Pojawi się także linia 809. Prosimy pasażerów o dokładne planowanie podróży na ten dzień. Uwaga! Zmiany są jednodniowe.

Zmiany w organizacji ruchu na ulicy Owocowej (20.03.2019)

Informujemy, że w środę w godzinach popołudniowych zmieniona zostanie organizacja ruchu w rejonie ulicy Owocowej. Wprowadzony będzie ruch jednokierunkowy zgodny z kierunkiem jazdy autobusów linii 61 i 87. Decyzja podyktowana jest bezpieczeństwem kierowców oraz płynnością funkcjonowania komunikacji miejskiej w rejonie prowadzonych prac.

Równe chodniki dla Szczecina (19.03.2019)

Jeszcze przez tydzień czekamy na oferty firm zainteresowanych zadaniem „Równe chodniki dla Szczecina — etap 1”. W ramach zadania nawierzchnia dla pieszych wymieniona zostanie na powierzchni prawie 1000 metrów kwadratowych.

Bezpłatny autobus na Targi Pracy (18.03.2019)

Niemal 120 pracodawców, ponad 2000 ofert pracy, praktyk, płatnych stażów. A to wszystko w jednym miejscu i czasie z darmowym wejściem i transportem. W środę 27 marca w hali Netto Arena w Szczecinie odbędzie się XV edycja największych zachodniopomorskich Targów Pracy.

Nowe elektryki już na placu (14.03.2019)

Kolejne ekologiczne pojazdy — 2 Nissany Leaf i Renault Zoe, są już na placu. Po zakończeniu formalności jeden pozostanie do dyspozycji pracowników ZDiTM, a trzy pozostałe trafią do miejskich jednostek. Są to fabrycznie nowe samochody osobowe o napędzie w 100% elektrycznym wraz z akumulatorami.

Dzielmy się uśmiechem nie tylko na przystankach (13.03.2019)

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego niejednokrotnie wspierał inicjatywy młodzieży. Dzięki temu niedawno można było na przystanku przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy. Tym razem mieszkańcy naszego miasta i turyści mogą dzielić się uśmiechem i zastanowić, co poprawia im nastrój.

W ZDiTM sprawę załatwisz szybciej i wygodniej (12.03.2019)

W najbliższych dniach poprawi się komfort osób, które mają do załatwienia sprawy w Zarządzie Dróg i Transportu Miejskiego. Zakończył się remont BOI, po którym do dyspozycji mieszkańców będą dwa stanowiska bezpośredniej obsługi i obszerny hol z miejscem do wypełnienia wniosku.

Uratował życie pasażerów! (08.03.2019)

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło dzisiaj rano w autobusie linii A. Jeden z pasażerów wtargnął do kabiny i zaczął szarpać kierownicą podczas jazdy. Dzięki doświadczeniu i opanowaniu kierowcy nie skończyło się to tragedią. Pan Józef Nakoneczny uratował życie pasażerów!

Kobiety za kółkiem (08.03.2019)

Wstają, kiedy inni jeszcze smacznie śpią. Bywa, że na nogach są o 3 rano, żeby przygotować się do porannej służby. Płeć piękna jako kierująca w pojazdach komunikacji miejskiej nie jest już zaskoczeniem.  Motorniczych i kierowców kobiet jest w Szczecinie coraz więcej. W tej chwili Pań w spółkach miejskich i ZDiTM jest prawie 200.

Zmiany na pętli „Turkusowa” (06.03.2019)

Pasażerowie! Informujemy, że od 4 marca wprowadzone zostały zmiany peronów na pętli „Turkusowa”. Linia 84 odjeżdza z innego niż dotychczas miejsca. Prosimy o uwagę podczas rozpoczynania podróży.

Zawieszenie przystanku „Las Arkoński” (04.03.2019)

W związku z realizacją kolejnego etapu prac przy przebudowie ul. Arkońskiej, od 4 marca do odwołania zawieszeniu ulega przystanek „Las Arkoński” dla linii 80 i 525 (w obu kierunkach).

Świetlne miecze zatopione w chodniku (01.03.2019)

Zatopione w chodniku świetlne miecze niczym z Gwiezdnych Wojen pokazują zapatrzonym w telefony komórkowe, czy mogą bezpiecznie przejść przez ulicę. Pierwsze listwy LED na przejściach dla pieszych zostały włączone już w czwartek. W najbliższych dniach pojawią kolejne.

Wstrzymanie ruchu tramwajowego na odcinku Kołłątaja — Las Arkoński (28.02.2019)

Informujemy, że w najbliższy poniedziałek, tj. 4 marca wykonawca prac przystąpi do kolejnego etapu przy realizacji przebudowy związanej z ul. Arkońską w Szczecinie. W związku z tym do odwołania wstrzymany zostanie ruch tramwajowy na odcinku Kołłątaja — Las Arkoński.

Prawie 120 pism i setki telefonów dziennie (27.02.2019)

„(…) napromieniowanie i radiacja telefonów pasażerów osiąga z pewnością poziom molekularnego rażenia cząsteczkowo-nuklearnego przyczyniając się bardzo mocno do zmian u tych nieświadomych ludzi i uszkodzenia ich kodów genetycznych ludzkiego DNA (…)”. To cytat z prośby o zakaz używania telefonów w komunikacji miejskiej, która wypłynęła do ZDiTM. Rocznie rejestrujemy blisko 45 tysięcy różnych pism, a BOI i Centrala Ruchu odbierają kilkadziesiąt telefonów dziennie.

Przebudowa ul. Kułakowskiego — przesunięcie przystanku „Staw Brodowski” (22.02.2019)

Informujemy, że od najbliższego poniedziałku przesunięty zostanie przystanek „Staw Brodowski” dla autobusów jadących kierunku placu Rodła i Kołłątaja. Przystanek dla linii 57, 58, 59, 63, 68, 82, 101, 107, 522 i 524 zlokalizowany zostanie w ciągu ul. Wilczej na prawoskręcie w ul. Kułakowskiego. Zmieni się także organizacja ruchu w rejonie skrzyżowania z ul. Wilczą.

Budowa węzła Łękno — zmiany w organizacji ruchu (27.12.2018)

Od piątku 28 grudnia kierowcy mogą spodziewać się kolejnych utrudnień w okolicy budowy węzła Łękno. Rozpoczęcie kolejnego etapu inwestycji oznacza zamknięcie dla ruchu północnej jezdni al. Wojska Polskiego na odcinku od ul. Zaleskiego do ul. Marii Skłodowskiej-Curie. Zamknięcie tego fragmentu al. Wojska Polskiego przewidziane jest na 9 miesięcy.

przewiń do góry