przejście do treści strony

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:AktualnościRSS

Ważne skrzyżowanie na prawobrzeżu już otwarte! (18.10.2018)

Z ulgą mogą odetchnąć mieszkańcy prawobrzeża, którzy od połowy czerwca nie mogli przejechać przez skrzyżowanie ulic Swojska/Chłopska/Kolorowych Domów. Przed czasem udało się wprowadzić w tym miejscu stałą organizację ruchu i od późnego, środowego południa kierowcy korzystają już płynnie z nowego ronda. Prace wykończeniowe będą trwały jeszcze kilka dni.

Autobusy za tramwaje na Wojska Polskiego (10.10.2018)

W związku z wprowadzeniem kolejnego etapu przebudowy ul. Arkońskiej od soboty 13 października wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa za tramwaje. Zmiany nastąpią na liniach tramwajowych 1 i 9 oraz pojawi się linia 809. Prosimy pasażerów o szczególną uwagę.

Kasy w październiku (05.10.2018)

W związku z planowanymi w dniach 26-28 października 2018 r. niezbędnymi pracami serwisowymi w infrastrukturze sieciowej ZDiTM ulegną zmianie godziny funkcjonowania kas biletowych. W związku z powyższym ZDiTM uruchomi dodatkowo kasy biletowe w dniach 6, 7, 13, 20, 21 października. Prosimy o zapoznanie się z harmonogramem.

Kilka ton odpadów dziennie (03.10.2018)

Jesień to czas, gdy poza regularnymi nieczystościami z pasa drogowego usuwana jest duża ilość liści. Każdego dnia pracownicy ZDiTM zbierają z ulic naszego miasta około 7 ton różnych odpadów. W ramach robót publicznych codziennie swoje zadania wykonuje kilkadziesiąt osób, które dbają o utrzymanie czystości pasa drogowego i terenów miejskich. Oprócz tego na chodnikach i ścieżkach rowerowych można spotkać specjalne zamiatarki.

Darmowe przejazdy (28.09.2018)

Przypominamy, że od 1 października uczniowie zamieszkujący Gminę Kołbaskowo i Dobra mają możliwość korzystania z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. Biletów nie kasują także mieszkańcy Szczecina i Gminy Police. Warunkiem jest jednak posiadanie Szczecińskiej Karty Aglomeracyjnej. 

Nowe tablice z nazwami ulic (20.09.2018)

678 nowych tablic z nazwami ulic zostanie zamontowanych w kolejnych miejscach do końca października. Tym razem nowości pojawią się na osiedlach północnego Szczecina oraz na prawobrzeżu.

Zapraszamy dzieci do zajezdni! (18.09.2018)

Dzieci są najważniejszymi pasażerami w komunikacji miejskiej. To ich nawyki i przyzwyczajenia transportowe mogą zaowocować w przyszłości wyborem innego niż prywatne auto środka lokomocji. Rozpoczęły się już akcje, które mają przybliżyć najmłodszym zasady podróżowania autobusami i tramwajami.

Nowe kładki już otwarte (04.09.2018)

Uczniowie poszli dzisiaj do szkoły pierwszy raz nowymi kładkami na ulicy Budziszyńskiej. Piesi są bardziej bezpieczni, wygodniej dla rodziców z dziećmi w wózkach i rowerzystów. Nowe obiekty nad ulicą Ustowską zostały oddane do użytku 4 września.

Bezpieczniej dla pieszych na Mickiewicza (23.08.2018)

Wyniesione przejścia, zawężenie jezdni i nowe, wyraźne oznakowanie — to sposoby na poprawę bezpieczeństwa pieszych na ulicy Mickiewicza w rejonie ryneczku Pogodno. Trwają prace przy skrzyżowaniu z ulicą Grzegorza z Sanoka.

przewiń do góry