Zmiany w okolicy Wałów Chrobrego

opublikowano: · informacja archiwalna

Ta informacja dotyczy linii:

Reprezentacyjne ulice w okolicy Wałów Chrobrego odzyskują swój blask, wygodniej będzie dla pieszych i kierowców. W najbliższych dniach zakończy się remont nawierzchni i chodników na ulicy Jarowita, Henryka Pobożnego i Zygmunta Starego. Od 12 grudnia na stałą trasę wraca autobus linii 70.

Łączna długość przebudowanych ulic to około 1000 m. W ramach inwestycji pojawiła się nowa jezdnia z kostki kamiennej rzędowej i betonu asfaltowego, wyregulowane zostały studzienki i wpusty deszczowe. Projekt przewidział rozbiórkę istniejących nawierzchni chodnika, ich przesortowanie i ponowne wykorzystanie. Zastosowane zostały także płytki z betonu płukanego 25 cm × 25 cm × 5 cm, dobrane kolorystycznie do pierwotnie występujących, a także kostka kamienna bazaltowa. Pojawią się także nowe, stylizowane kosze na śmieci. Całość już teraz wygląda wyjątkowo, warto wybrać się na zimowy spacer i zobaczyć, jakie zmiany zaszły w okolicy Wałów Chrobrego.

Inwestycja objęła odnowę nawierzchni jezdni i chodników w ciągu ul. Jarowita na odcinku od ul. Małopolskiej do ul. Szczerbcowej, ul. Henryka Pobożnego na odcinku od ul. Małopolskiej, ul. Zygmunta Starego na odcinku od ul. Wały Chrobrego do ul. Starzyńskiego.

W związku ze zbliżającym się końcem prac od 12 grudnia autobusy linii 70 wróciły na stałą trasę.

Koszt remontu wykonywanego przez firmę Eurovia to 4 279 318,33 zł.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Kolejna niedziela z linią turystyczną 0

W najbliższą niedzielę tj. 14.07.2024 r. będzie można skorzystać z  tramwajowej linii turystycznej 0, która  obsługiwana będzie taborem historycznym przez Spółkę Tramwaje Szczecińskie.

TSR 2024: Rodzinna zabawa podczas żeglarskiego święta

Podczas prestiżowego wydarzenia The Tall Ships Races 2024, nie mogło zabraknąć atrakcji dla najmłodszych i rodzin.

Na osiedlu Kasztanowym powstanie nowe miejsce dla miłośników rowerowych akrobacji

Na osiedlu Kasztanowym powstanie nowe miejsce dla miłośników rowerowych akrobacji.