Zima nie zaskoczyła drogowców

opublikowano: · informacja archiwalna

Trwa usuwanie skutków opadów śniegu, intensywne prace w ramach Akcji Zima trwają od środowego popołudnia. W Szczecinie wszystkie główne drogi są przejezdne, a na ulicach wciąż pracuje ponad 20 pojazdów i kilkadziesiąt osób.

Prace prowadzone są na wszystkich trasach, chodnikach, ścieżkach rowerowych, a także w strefie płatnego parkowania i na przystankach komunikacji miejskiej, objętych Akcją Zima. Na lewobrzeżu na trasach mamy 15 piaskarek i 9 pługów, na prawobrzeżu w działaniach bierze udział 8 pługopiaskarek. Firmy, z którymi zawarte są umowy na zimowe oczyszczanie miasta wspierają robotnicy ZDiTM. 61 osób odśnieża i posypuje piaskiem chodniki na głównych skrzyżowaniach i przejścia dla pieszych.

Opady śniegu prognozowane są także na najbliższe godziny i dni, więc pługów i solarek możemy się spodziewać przez cały czas. Miasto podzielone zostało na trzy kategorie. W pierwszej kolejności odśnieżane są ulice główne, po których jeździ komunikacja miejska, te o dużym nachyleniu oraz mosty i wiadukty. Druga kategoria to ulice łączące główne drogi. Działania służb mają umożliwić przejezdność w ciągu 4 lub 6 godzin od rozpoczęcia opadów.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Zmiana w kolegium prezydenckim

Piotr Krzystek, prezydent Szczecina poinformował dziś o zmianach w kolegium prezydenckim. Do grona zastępców prezydenta z początkiem czerwca dołączy Marcin Biskupski.

Koniec sezonu 2023/24 w Kanie

Teatr Kana zaprasza na wyjątkowe wydarzenia zamykające sezon 2023/2024.

II zwyczajna sesja Rady Miasta Szczecin

Przed nami II zwyczajna sesja Rady Miasta Szczecin. Początek obrad, które tradycyjnie już będzie można śledzić za pomocą Internetu, zaplanowano na godzinę 10.00.